Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz?

Yeni Red Dead’den neler bekliyoruz?

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Yeni Red Dead’den neler bekliyoruz?

Olmasını istediğimiz yenilikler Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? Rockstar imzasını taşıyan yeni bir Red Dead oyununu uzun süredir bekliyoruz. John marston’un hikayesi ile bize unutulmaz saatler yaşatan firma ise bu konuda şimdiye kadar herhangi bir açıklamaya imza atmış değil. Buna rağmen geçtiğimiz günlerde yayınladıkları kırmızı logo oyun dünyasındaki heyecanı da fazlasıyla körükledi. tek bir logo resmiyle bile bu kadar fırtına kopartan firmanın artık yeni Red Dead oyununu duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki bizim yeni Red Dead oyunundan beklentilerimiz ne? İşte bu haberimizde ilk oyunun üzerine konulması gereken noktalara değineceğiz. Sizin de bu konuda ekstra bir fikriniz ya da “keşke bu da olsa” dediğiniz bir özellik varsa yorumlarınız ile bize eşlik edebilirsiniz.

– Önemli Seçimler

Red Dead Redemption gerçekten çok başarılı bir oyundu. Bu başarının en büyük sebeplerinden birisi de hikaye detayları ve sunumuydu. Buna rağmen hikaye ya da yan görevlerde çok büyük seçimler ile karşılaşmadık. İkinci oyunda en azından hikayenin dallanmasını ve bu dallanmanın bizim seçimlerimize göre yaşanmasını bekliyoruz.
1 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Önemli Karakterler

Red Dead Redemption tabi ki Rockstar Games’in diğer oyunlarında olduğu gibi çok önemli ve kendine has karakterlere sahipti. Buna rağmen sürekli haşır neşir olduğumuz ya da hikayede büyük bir viraj yaratan bir karakterle tanışmamıştık. yeni oyunda hem ana hikayeye katkı açısından hem de oyuna olan katkısı ile daha önemli karakterlerin olmasını bekliyoruz.
2 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Daha İyi Bir Multiplayer Modu

Red Dead Redempiton’ın multiplayer odaklı videosunu ilk gördüğümüzde büyük bir heyecana kapılmıştık. Ama oyun çıktığında daha sonra bazı adımlar atılmasına karşın bir türlü yeterli olamadı. Arkadaşlarınız ile dört nala gitmek, kelle avcılığı yapmak çok zevkliydi tabi ki ama multiplayer modları çok çabuk kendini tüketti ve tekrar eden bir yapıya girdi.

Yeni oyunda bu nedenle çok daha geniş kapsamlı görevleri bulunan bir multiplayer modu bekliyoruz. Sık sık güncelleme ile GTA V’tekine benzer görev yapısı da gelirse tadından yenmez tabi ki.
3 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Yaşayan Bir Dünya

Açık dünya oyunlarında bu işi Rockstar kadar kotaran firma tabi ki yok. 2013 yılında çıkış yapan GTA V’te bile yaşayan bir dünya hissiyatını oyunculara sunmayı başarmışlardı. 4 yıl geçmesine rağmen rakiplerinde bile böyle bir dünya ile hala karşılaşmadık. Hal böyle olunca Red Dead Redemption’ın yeni oyunundan beklentilerimiz de yükseliyor. Bunun için yerleşim bölgelerinin yanı sıra vahşi hayatın da önemli olduğu bir dünya beklentimiz var.
4 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Daha Büyük Bir Harita

Tabi yaşayan bir dünya ile birlikte ilkinden çok daha büyük ve farklı bir harita beklentilerimiz arasında üst sıralara oynuyor. İlk oyunda Meksika geçişini unutmamıştık ama mekan farklılığı açısından daha farklı bir harita bekliyoruz. Büyük kanyonlar, akarsular ve mağaraların yanı sıra bu haritanın daha dolu olması da oldukça önemli.
5 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Karakter Özelleştirme ve Azıcık RPG Elementi

Yeni Red Dead oyununda karakterimiz üzerinde daha farklı özelleştirme seçenekleri beklentilerimiz arasında. Kıyafet, gerekirse saç sakal değişikliklerinden tutun da karakter gelişimine de biraz katkımız olabilir.

Bunun yanı sıra başta da söylediğimiz diyalog seçimleri ile birlikte az da olsa RPG elementi oyuna çok daha farklı bir tat katacakmış gibi geliyor. Siz ne dersiniz?
6 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Sürekli Güncellenen Oyun Yapısı

Multiplayer modları dışında senaryo odaklı içeriklerin de gelmesini bekliyoruz. Bu konuda GTA V için hala elle tutulur bir içerik çıkartmayan Rockstar, umarız yeni Red Dead’in senaryosu için bu tarz içerikleri düşünmüştür. İlla aynı karakter ile olmasına gerekte yok. yeni bir karakter ile aynı dünyada çıkacak olan bir içerik paketi en az ana oyun kadar ses getirebilir.
7 Yeni Red Dead'den neler bekliyoruz? – Orjinal Müzikler

Red Dead Redempiton’ın “Far Away” isimli şarkısı hala kulaklarımda çınlıyor. Meksika geçişinde de çalan ve oyunun belki de en güzel anına eşlik eden bu şarı gibi yeni parçalar da beklentilerimiz arasında yer alıyor. Yeri gelmişken bu şarkıyı da paylaşmasam olmaz tabi ki;