Tweetler Küme Harici Birden Çok Şahsa Gönderilebilecek

Temmuz 12, 2021 0

Toplumsal medya platformlarına uyguladığı bilakis mühendislik süreçleriyle platformların üzerinde çalıştıkları yeni özellikleri açığa çıkaran yazılımcı Jane Manchun Wong, Twitter’ın yıllardır tartışılan bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Wong tarafından keşfedilen yeni özellik, kullanıcıların birden çok direkt ileti gönderme sürecini kolaylaştıracak üzere görünüyor.

Twitter kullanıcılarının yıllardır istediği özelliklerden bir tanesi, bir tweetin birden çok bireye gönderilmek istenmesi durumunda küme sohbet başlatma zorunluluğunun kaldırılmasıydı. İşte Wong tarafından keşfedilen özellik, kullanıcıların bu talebini karşılamaya hizmet ediyor. O denli ki bir kullanıcı, bundan sonra tweeti birden çok şahsa gönderirken, bu süreci bir küme oluşturmadan yapmış olacak.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik bu türlü görünecek

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, tıpkı WhatsApp’taki bir bildirisi birden çok bireye iletme özelliği üzere çalışıyor. Yani yazdığınız bir iletisi ya da göndereceğiniz bir tweeti birden çok kullanıcıyı seçerek, bu kullanıcılara farklı ayrı gönderme sürecini gerçekleştirebileceksiniz. Twitter’ın üzerinde oluşturduğu özelliğin kullanıma sunulmasıyla, yıllardır devam eden bir tartışma da son bulmuş olacak.

Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, şimdi test basamağında bile değil. Bu yüzden, özelliğin ne vakit kullanıma sunulabileceğine dair bir şey söyleyemiyoruz. Ayrıyeten bu özelliğin tüm platformlar için birebir anda sunulup sunulmayacağı da net değil. Twitter’ın bir iletisi birden çok kullanıcıya farklı başka gösterme özelliği ile ilgili ayrıntılar, birkaç ay sonra çok daha net bilgilerle açığa çıkmış olacak üzere görünüyor.

Tags: Ayrı, Özelli̇k, Twi̇tter'ın, Üzeri̇nde Categories: Mobil, Uygulamalar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts