Apple'ın Kablosuz Şarj Üzerine Çalıştığı İddia Edildi: Ekosistem Kuvvetlenebilir

Apple’ın Kablosuz Şarj Üzerine Çalıştığı İddia Edildi: Ekosistem Kuvvetlenebilir

Aralık 4, 2021 0

Apple; iPhone’unuzu, AirPods’unuzu ve Apple Watch’unuzu her vaziyette basitçe şarj edebilecek AirPower şarj pedini ilk ortaya çıkardığında herkes oldukça heyecanlanmıştı. Ancak bu coşku çok da uzun sürmedi. Apple, bu aygıtı artık geliştirmediğini duyurdu. 

Fakat Bloomberg’den Mark Gurman’ın söylediklerine göre Apple bu kez de, MagSafe Duo’nun ardından çok makineli bir şarj aygıtı üzerinde çalışıyor.  Buna ek olarak Gurman, Apple’ın iPhone ve AirPod’ların kullandığı indüksiyon şarjından daha gelişmiş kısa ve uzun mesafeli kablosuz şarj aygıtları üzerine çalıştığını da belirtiyor. 

Apple, aygıtların birbirini şarj edebildiği bir gelecek hayal ediyor

apple airpowee

Gurman’a göre Apple’ın gerçek emeli, tüm büyük Apple makinelerinin birbirini şarj edebilmesi. Bir iPhone’un bir iPad’i, AirPods’u veya bir Apple Watch’ı şarj ettiğini düşünün; bu son derece tuhaf olurdu sarihçesi. Tabi bu büyük olasılıkla, Huawei’nin birkaç sene evvel tanıttığı ve henüz Apple’da olmasa dahi bazı öteki markalarda olan ‘ters şarj’ özelliğinin de zorunlu olacağı anlamına geliyor. 

Kablosuz şarja gelecek olursak; bu özellik şimdilik kablolu şarja göre çok daha yavaş, ancak Apple yeniden de kablosuz şarj için son derece tutkulu gibi duruyor. Avrupa Birliği’nin elektronik atıklara sert bir biçimde karşı olması ve bazı elektronik aygıtlarda daha az kablo irtibatı olması için yeni yasalar çıkarıyor olmasının da bu husustaki hissesinin büyük olması olası natürel.

Öte yandan şayet iPhone ve iPad, Apple Watch gibi sadece kablosuz olarak şarj edilirse, işte o zaman iPhone paketinde kabloların olmadığı günü görmemiz muhtemel olabilir. 

Tags: Apple Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ