Twitter, Fleets Özelliğinin Fişini Çekeceğini Açıkladı

Temmuz 14, 2021 0

Toplumsal medya platformu Snapchat’in 24 saat mühletle atılabilen gönderileri, toplumsal mecrada büyük bir yankı uyandırmıştı. Snapchat’in bu özelliği, yavaş yavaş tüm toplumsal medya platformlarına yayılmıştı. Instagram ve Facebook’un özelliği benimsemesini artık doğal karşılamaya başlamışken Twitter, sekiz ay evvel bu akıma katılma kararı almıştı.

Twitter’ın kıssa paylaşma özelliği olan ‘Fleets’, çıktığı günden bugüne birçok kullanıcı tarafından faal olarak kullanılıyordu. Öte yandan kullanıcıların büyük bir çoğunluğuysa Twitter’ın öyküler özelliğini platformla bağdaştıramıyordu. İşte bugün Twitter, paylaştığı beklenmedik açıklamayla birlikte Fleets özelliğinin fişini çekeceğini duyurdu. Twitter’ın resmi hesabından yapılan paylaşım şu haldeydi:

“Fleets’i 3 Ağustos’ta kaldırıyoruz, yeni bir şey üstüne çalışıyoruz. Üzgünüz ya da rica ederiz”:

Twitter tarafından paylaşılan Tweet de platformun Fleets özelliğine gelen olumsuz tenkitleri bir nevi kabul ettiğini gösteriyor. Şirket, özelliği severek kullananlar için özelliğin kalkması hakkında ‘üzgünüz’, özelliği Twitter’a uygun bulmayanlar içinse ‘rica ederiz’ sözlerini kullandı. Twitter’ın yeni kararı, Twitter kullanıcıları tarafından da ziyadesiyle konuşuldu.

Toplumsal medya devinin Fleets özelliğini iptal etmesi ziyadesiyle beklenmedik bir olay oldu. Çünkü platform, geçtiğimiz ay öyküler ortasında reklam gösterme özelliğini test etmeye başlamıştı. Twitter’ın Eser Lider Yardımcısı Ilya Brown’sa özelliğin aslında neden kaldırıldığını şu biçimde açıkladı:

Fleets’in daha fazla insanın Twitter’daki sohbete katılma konusunda kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacağını umduk. Lakin Fleets’i herkese tanıttığımızdan beri, Fleets ile sohbete katılan yeni insan sayısında umduğumuz üzere bir artış görmedik.

Tags: Fleets, Özelli̇ği̇, twitter Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts