Google Play Store'un Taş Devrinden Kalma Gibi Görünen Web Sitesi Değişiyor: İşte Yeni Tasarımdan İlk Ekran Görüntüleri

Google Play Store’un Taş Devrinden Kalma Gibi Görünen Web Sitesi Değişiyor: İşte Yeni Tasarımdan İlk Ekran Görüntüleri

Aralık 5, 2021 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, Android ekosistemi için oluşturduğu uygulama mağazası Play Store’un web versiyon tasarımını değiştirdi. Şu an için sadece Tayvan’da kullanıcılara sunulan yeni tasarım, yakın bir gelecekte tüm dünyada kullanılabilir olacak gibi görünüyor. Peki Google Play Store’un yeni tasarımı, kullanıcılara neler vadediyor?

Google Play Store’un web versiyonu, senelerdir materyal tasarım dili ile kullanıldı. Mühendisler bu süreçte, mağazanın web versiyonuna en küçük bir değişte de bulunmadılar. Zati Google Play Store’un sitesine girdiğinizde, tasarım çağdaşlıktan hayli uzak olduğunu görürsünüz. İşte bu gidişat, Tayvan’da kullanıma sunulan yeni versiyonda tamamen değişmiş vaziyette. Google Play Store’un yeni versiyonu aşırısıyla çağdaş ve etkileşimli bir yapıya sahip.

Google Play Store’un tertemiz tasarımı işte böyle görünüyor

Google Play Store

Yenilenen Google Play Store, kullanıcılara görsel açıdan zenginleştirilmiş bir tecrübe sunuyor. Kullanıcılar artık, uygulamalar için oluşturulan videoları da ana sayfa üzerinden görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca mevcut tasarımda sol kısımda yer alan kategori kısmı, artık üst kısımda yer alıyor. Kullanıcılar, reyin, uygulama, film ve kitaplar ile makine seçimini artık bu kısımdan yapacaklar. Böylece bir uslu saat ya da tablet için uygulama aramak, daha da basitleşmiş vaziyette.

Google

Uygulamaların listeleme sayfaları da artık daha çağdaş bir halde. Bir uygulamanın Google Play Store’daki sayfasına girildiğinde, üst kısımda reyin ile alakalı bilgiler, alt kısımda ise ekran görüntüleri ve değişik ayrıntılar yer alıyor. Geliştiriciye erişmek için açılabilir bir menü oluşturan mühendisler, kullanıcı için daha rahat bir kullanım ihtimali sunacaklar gibi görünüyor.

Play Store

Google mühendisleri, Play Store’un web versiyonundaki arama deneyimini de iyileştirdiler. Bundan sonra aranan bir uygulama, genel neticeleri değil en iyi ve geçimli yazılımı da kullanıcıya sunacak. Uslu telefonlardaki arama tecrübeyi, artık web kullanıcıları için de kullanıma sunulmuş olacak.

Google, Play Store’un yeni tasarımına ait resmi bir açıklama yapmadı. Ancak yeni versiyonu Tayvan’da test eden kullanıcılar, tasarımın henüz bütün olarak oturmadığını zira çalışmayan bazı kısımlar bulunduğunu ifade ediyorlar. Bu da yeni tasarım için bir vakit daha beklenebileceğini gözler önüne seriyor. Bu arada, Windows 11‘in Android uygulamalarını doğrudan çalıştırabileceğini unutmayın. Google’ın senelerdir kılını kıpırdatmazken Windows 11’in tanıtımıyla böyle bir çalışma içerisine girmesi, oldukça manidar…

Tags: Google Play Store'un Web Sitesi Değişiyor Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ