TikTok, Büyümek İçin Facebook’a Güveniyor

Temmuz 12, 2021 0

Son yılların en tanınan toplumsal medyalarından bir tanesi olan TikTok‘un kullanıcıların bilinirliğini artırmak için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Taşınabilir uygulama dalındaki kıymetli kaynaklardan bir tanesi olan Matt Navarra tarafından keşfedilen özellik, TikTok kullanıcılarının Facebook’taki arkadaşlarını tek bir dokunuş ile TikTok hesaplarına senkronize edebilmelerine müsaade verecek üzere görünüyor. Navarra, TikTok’un bu özelliği Instagram’dan süratli büyümek için yayınlayacağını söylüyor.

Navarra’nın keşfettiği özellik, uygulamanın ayarlar kısmına yeni bir seçenek getirecek. Bu seçenek, kullanıcıların Facebook hesaplarında ekli olan arkadaşlarını TikTok’a senkronize etmelerini sağlayacak. Böylece bir kullanıcı, Facebook’taki arkadaşlarını TikTok’ta çarçabuk bulabilecek. Zira yeni özellik, bu süreci otomatik olarak gerçekleştirecek.

TikTok’un yeni özelliği bu türlü görünüyor

TikTok’un üzerinde çalıştığı özellik, platformun kullanıcı bilinirliğini artırmak için rakibi ile iş birliği üzere görünüyor. Lakin bu tıp bir yaklaşım, toplumsal medya dünyası için bir birinci niteliğinde değil. Gerek Facebook’a ilişkin olan Instagram gerekse öbür ağlar, kullanıcıların birbirlerini daha kolay bir formda bulmasını sağlamak için buna misal yollara başvuruyorlar.

TikTok geliştiricileri, Matt Navarra tarafından keşfedilen özellik ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadılar. Yani bu özelliğin TikTok’ta ne vakit kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor. Ayrıyeten bu özelliğin sırf taşınabilir uygulamaya mı özel olacağı yoksa tarayıcı sürümüne de mi sunulacağı şimdilik net değil. Lakin beklentiler, bu özelliğin yakın gelecekte kullanılabilir olacağı istikametinde.

Tags: KullanıCı, Özelli̇ği̇, Özelli̇k, tiktok Categories: Mobil, Uygulamalar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts