WhatsApp’ın Çoklu Aygıt Dayanağı Beta Sürümlere Geldi

Temmuz 15, 2021 0

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, bir müddettir yepisyeni bir çoklu aygıt dayanağı üzerinde çalışıyordu. Varlığı, Mark Zuckerberg tarafından da onaylanan özellik, ana aygıtın internet erişimi kesilse de ikinci bir aygıttan WhatsApp kullanılabilmesine imkan tanıyordu. Artık bu bilhassa ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Beta sürüm kullanıcıları, artık bu özelliği deneyimleyebiliyorlar.

WhatsApp’ın yeni jenerasyon çoklu aygıt özelliği, uygulamanın Android ve iOS ekosisteminde sunulan en aktüel beta sürümde kullanılabilir hale geldi. Bu sayede az sayıda da olsa kullanıcı, bu özelliği an prestijiyle test etmeye başladı. Özellik, test basamağının tamamlanmasından sonra dünya genelindeki tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek.

Çok kâfi: WhatsApp’ın yeni kuşak çoklu aygıt özelliği, en fazla dört aygıtı destekliyor

WhatsApp’ın yeni jenerasyon çoklu aygıt özelliğiyle ilgili edinilen bilgiler, bu özelliğin 4 aygıta kadar eş vakitli kullanımı destekleyebileceğini gösteriyor. Lakin bu durumun beta sürümlere özel mi olduğu yoksa kalıcı olarak mı bu türlü bir karar verildiği aşikâr değil. Her ne olursa olsun ana aygıtın internete erişim muhtaçlığını ortadan kaldıran bu özellik, 2 aygıt için bile ziyadesiyle avantajlı.

WhatsApp geliştiricileri, şimdilik ikinci bir akıllı telefonda WhatsApp kullanımına müsaade vermiyorlar. Haliyle yeni kuşak çoklu aygıt takviyesini WhatsApp Web, WhatsApp Desktop ya da WhatsApp Portal aracılığıyla deneyimleyebiliyorsunuz. Fakat WABetaInfo’ya nazaran bu özelliğin sağlıklı bir biçimde kullanılabilmesi için, karşınızdaki kullanıcıların WhatsApp’ın en yeni kararlı sürümünü kullanmaları gerekiyor. Aksi takdirde test kademesinde olan bu özeliğin çökme ihtimalinin olduğu söz ediliyor.

Tags: cihaz, Çoklu Ci̇haz, Özelli̇ği̇, whatsapp, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts