iPhone 13’ün bir özelliği daha gün yüzüne çıktı

Temmuz 15, 2021 0

iPhone 13‘ün lansmanına az günler kala yeni kuşak aygıtlar hakkında daha fazla detay ve ayrıntı gün yüzüne çıkmaya başladı. DigiTimes tarafından hazırlanan bir rapor, şirketin bu kuşakta Wi-Fi 6E standardını tanıtacağını belirtiliyor.

Yeni Wi-Fi 6E standardı aslında iPhone 11‘den beri mevcut olan Wi-Fi 6 ile tıpkı teknolojiye ve özelliklere sahip. Yeni iPhone’larda kullanılacağı sav edilen standarttaki “E” harfinin ise “Genişletilmiş” manasına geldiği tabir ediliyor. Yani bu durumda Wi-Fi 6’nın 6 GHz‘e genişletilmiş oluyor.

6 GHz irtibat suratından beklentiler büyük!

TP-Link’in bir blog gönderisinde nazaran 6 GHz, 5.925 GHz ile 7.125 GHz ortasında değişen ve 1.200 MHz‘e kadar ek spektruma müsaade veren frekans bandı olarak öne çıkıyor. Buna nazaran 6 GHz frekansına erişimin, daha fazla bant genişliği, daha yüksek suratlar ve daha düşük gecikme müddeti sağlayarak AR/VR, 8K akış üzere gelecekteki yenilikler için kaynak açtığı belirtiliyor.

Ayrıyeten DigiTimes’a nazaran Qualcomm, Broadcom ve MediaTek, RF ön uç modülleriyle eşleştirilmesi gereken Wi-Fi 6E çekirdek yongalarının üretimini ticarileştirdi. Ek olarak DigiTimes’ın haberinin, DylanDkt’in bu hafta yayınladığı yayınladığı, yeni iPhone’ların sadece Pro modellerinin LiDAR tarayıcıya sahip olacağını bildiren haberi de doğruluyor.

Bunun dışında iPhone 13’ün daha küçük çentikli, A15 çipli ve yeni kamera sensörlü dört yeni modele sahip olması bekleniyor. Yeni jenerasyon iPhone’ları siz nasıl bekliyorsunuz? Sizce beklentileri karşılayabilecek mi?

Tags: Ghz, iPhone, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts