Samsung birinci mini-LED oyuncu monitörünü tanıttı

Temmuz 15, 2021 0

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, yenilikçi eserleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bilhassa panel üretimi konusunda epeyce tecrübeli olan şirket, OLED ekran teknolojisinde bir numara olarak kabul ediliyor. Tekrar de farklı teknolojiler geliştirmeye devam eden Güney Koreli teknoloji devi, birinci mini-LED ekranlı monitörünü tanıttı.

Ekseriyetle Odyssey G7 ve Odyssey G9 üzere yüksek teknoloji eseri QLED oyuncu monitörleriyle duyduğumuz Samsung, farklı teknolojilere yöneliyor. Birinci kere mini-LED teknolojisini monitörlerinde kullanan şirket Odyssey Neo G9 isimli yeni jenerasyon oyuncu monitörünü tanıttı.

Samsung Odyssey Neo G9

Kısa bir görüntü ile tanıtım yapan şirket, Odyssey Neo G9 oyun monitörünün dizaynını ve birtakım özelliklerini görüntüde anlattı. 32:9 ultra geniş imaj formatına sahip monitör, 5120 X 1440 QHD çözünürlüğü ve kavisli yapısıyla dikkat çekiyor. Lakin eser bilhassa mini-LED teknolojisiyle ön plana çıkıyor.

Bu teknoloji yüzlerce LED ışığın bölgesel aydınlatma yapması yerine binlercesinin kullanılması manasına geliyor. Böylece LCD yahut QLED monitörlere kıyasla daha derin siyahlar, daha yüksek kontrast oranı, daha yüksek ekran parlaklığı ve çok daha uygun HDR performansı sunuyor.

Samsung Odyssey Neo G9, birebir anda hem AMD FreeSync hem de Nvidia G-Sync uyumluluğu ve HDR10+ dayanağı ile dikkat çekiyor. HDMI ve DisplayPort temas noktalarını destekleyen monitör, 1 ms suratında imaj iletebiliyor. Ayrıyeten RGB aydınlatmaya ve bir kablo idaresine sahip görünüyor.

Samsung‘un Odyssey Neo G9 ile ASUS ROG Swift PG27UQ ve Acer Predator X35 üzere modellerle rekabet edecek. Lakin, bu monitörlerin hiçbiri, oyuncuların sevdiği ultra geniş en uzunluk oranına sahip değil. Yeniden de rekabette kimin daha başarılı olacağı, şimdilik belirsizliğini koruyor.

Tags: Odyssey, Teknoloji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts