Resident Evil Village korsan sürümü için enteresan iddia!

Temmuz 15, 2021 0

Mayıs ayında oyunseverler ile buluşan, yayıncılığını ve geliştiriciliğini Capcom‘un yaptığı Resident Evil Village son yılların en başarılı üretimlerinden biri. Çıkış yaptığı günden itibaren hem grafik hem de kıssa tarafında oyuncuları fazlası ile mutlu eden oyunun bu başarısı satış sayılarına da yansıdı.

Lakin neredeyse her büyük bütçeli oyunda olduğu üzere Resident Evil Village da muhakkak bir müddet dayanmasına karşın geçtiğimiz günlerde bir küme tarafından kırıldı. Bu gelişmenin akabinde bilhassa oyunu özgün satın alan şahısların hiç güzeline gitmeyecek farklı bir ayrıntı ortaya çıktı.

Korsan sürümü daha âlâ performans gösteriyor!

Resident Evil Village epey başarılı bir imal olsa da oyuncuların Steam sürümde çeşitli performans problemleri yaşadığı başından beri biliniyordu. Bunun üzerine oyunun kırılmasının akabinde korsan sürümünü test eden birtakım oyuncuların Steam sürümünde yaşanan sıkıntılar ile karşılaşmadıklarını tez etti. Kısa müddette gündem olan bu durum sonrası oyun incelemeleri ve teknik oyun tahlilleri ile tanınan Digital Foundry, korsan sürümü test etme kararı aldı.

Yapılan testlerin akabinde gelen sonuçlar fazlası ile ilgi cazipti. Sonuçlara nazaran oyunun korsan sürümü, yepyeni sürümüne nazaran daha uygun çalışıyordu. Korsan sürümünde rastgele bir FPS artışı kelam konusu değildi, lakin yepyeni sürümde yaşanan takılma ve FPS düşüşleri üzere problemlerin hiçbiri ile karşılaşılmadı.

Bu durumun nedeni olarak Capcom’un oyunların kırılmaması için kullandığı DRM teknolojisi gösterilse de, şu an için Capcom tarafından mevzu ile ilgili rastgele bir açıklama gelmedi. Lakin oyunculardan gelen reaksiyonun artmasının akabinde açıklamalarda bulunan bir Capcom sözcüsü, şu anda PC sürüm için bildirilen performans sıkıntılarını araştırdıklarını tabir etti.

Oyunun hem korsan hem de özgün sürümünü test edildiği görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tags: korsan, oyun, Sürümü Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts