Battlefield 2042 hakkında yeni açıklamalar

Temmuz 15, 2021 0

Battlefield 2042 geçtiğimiz aylarda duyuruldu ve bir oynanış fragmanı da yayınlandı. Çağdaş vakitte geçecek oyun yalnızca çok oyunculu moduna odaklanacak ve 128 kişilik sunucular barındıracak. Bu 128 kişilik sunucuları bazen doldurmak sıkıntı olacağı için geliştiriciler bot ekleyeceklerini açıklamıştı. DICE, bot sisteminin nasıl olacağını açıkladı.

Sunucuyu dolduran botları kapatamazsınız

128 kişilik Battlefield 2042 sunucularını doldurmak bazen sıkıntı olabilir. Bu yüzden sunucular için botlar tasarlandı. DICE, bir blog yazısında gerçek oyuncuların maça katıldıkça YZ botlarının yerini alacağını açıklamadan evvel, “Maç dolmadıkça yahut neredeyse boş olmadıkça, oyunculardan daha fazla YZ askeri göreceksiniz” dedi. YZ botları sevmeyen oyuncular için de birtakım geliştirmeler bulunuyor.

Olağanda oyun içerisinde Uzman sınıfı askerler bulunuyor ve bu askerlerin kendilerine has özellikleri var. YZ askerleri uzman asker olamıyor, böylelikle Wingsuit ve kanca kullanamıyorlar. Yeniden de sizinle yan yana çatışabilecek ve düşen grup arkadaşlarınızı kaldırabilecekler. YZ askerleri sunucular için varsayılan olacak ve kapatılma üzere bir seçenek olmayacak. Tekrar de YZ askerleri öbür oyunculardan rahatlıkla ayırt edebileceksiniz.

Battlefield 2042 ile ilgili daha fazla bilgiyi 22 Temmuz‘da EA Play Live etkinliğinden öğreneceğiz. Oyun, 22 Ekim‘de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Tags: Askerler, Bot, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts