Samsung Mesken Aletlerinin Elektrik Kullanımı Hesaplanabilecek

Temmuz 15, 2021 0

Geçtiğimiz sene kaybolan Galaxy model akıllı telefon ve tabletleri bulunmasına imkan sağlayan SmartThings Find’ı piyasaya süren Samsung, markaya ilişkin modellerin ekosistemini denetim edebilmenize imkan sağlayan SmarrtThings ağını genişletmeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi, son olarak Samsung marka konut aletlerinizle güç tasarrufu yapmanıza imkan sağlayan SmartThings Energy’i duyurdu.

SmartThings Energy, meskeninizde bulunan elektrikli aletlerin ne kadar elektrik harcadığını bir uygulama üzerinden sunmakla birlikte, birebir vakitte güç tasarrufu yapmanızı sağlamak için çeşitli tavsiyelerde bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar, günlük rutinlerinde küçük değişiklikler yaparak gereğinden fazla elektrik yakmanın önüne geçebiliyor.

SmartThings Energy, konutunuzun güç IQ’sunu yükseltmeyi hedefliyor

Pandemi yüzünden konutta kalmak zorunda kalan milyonlarca insan, can külfetinden çoğunlukla mutfağa yöneldi. Daima çalışan ocak, fırın, bulaşık makinesi derken ay başında gelen elektrik faturaları insanları zorlamaya başladı ve bu yüzden beşerler, tasarruf edebilmek ismine güç verimliliği konusunda başarılı markalara yönelmeye başladı.

Samsung, bu muhtaçlıktan yola çıkarak kullanıcıların elektrik faturalarını bir nebze de olsa düşürmek ve insanların tabiatta bıraktığı karbon izini azaltmak gayesiyle, yeni geliştirdikleri uygulama SmartThings Energy’i duyurdu. Samsung marka konut aletleri ve ısıtma soğutma sistemlerini denetim altına alan bu uygulama, hangi aletin ne kadar çok güç tükettiğini ve bu tüketimi azaltmak için neler yapabileceğinizi söylüyor.

Samsung’un sözlerine nazaran konutun güç IQ’sun yükseltmek için tasarlanan bu uygulama, kullanıcıların rutin alışkanlıklarına dair tavsiyelerde bulunarak elektrik tasarrufuna katkı sağlamaya çalışıyor. Örnek vermek gerekirse buzdolabında ne kadar fazla yiyecek içecek olursa o kadar fazla güç tüketilmesi gerektiğini bilen SmartThings Energy, uygulama üzerinden kullanıcılara “buzdolabına daha az materyal koyun” stilinde iletiler iletiyor.

Tags: Elektrik, Enerji, samsung, uygulama Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts