Apple, Fiyatsız Olarak Uygulama Geliştirme Eğitimi Veriyor

Temmuz 15, 2021 0

Akıllı telefon kullanımının daima olarak artması, bilişim teknolojileri dünyasında uygulama geliştirici muhtaçlığını da yanlışsız orantılı formda etkilemekte. Çünkü kurumsal bir bünyede bulunmaya gerek duymadan, herkes yazılım, bilhassa de akıllı telefon uygulaması geliştirebilmekte.

Bu gelişimin yarattığı en kıymetli avantajlardan birisi, uygulama geliştirmek için birden fazla durumda muhakkak bir ekosisteme bağlı kalma zorunluluğunun olmaması. O denli ki Windows kullanıcısı bir geliştirici, tek bir yazılım geliştirme aracını kullanarak hem iOS hem de Android üzerinde çalışabilecek uygulamalar geliştirebilme imkanına sahip. Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple da, yazılım dünyasındaki gelişmeleri biraz olsun destekleyebilmek için, giriş düzeyinde iOS uygulama geliştirme eğitimini fiyatsız olarak sunmaya başladı. Rastgele bir aracı eğitim kurumuna başvurmadan direkt Apple aracılığıyla alınabilen eğitimle bir iOS uygulaması geliştirmek için temel bir bilgi birikimi edinmek mümkün.

Eğitim birçok mevzuda temel bilgiler içeriyor

Fiyatsız olarak sunulan eğitimde, iOS uygulamalarının arayüzünü teşkil eden SwiftUI hakkında, uygulama içi navigasyon, sayfalar ortasında bilgi transferi, çizim ve ses kaydı üzere birçok husus yaklaşık 12 saatlik bir müddette ele alınmakta.

Bu eğitim iOS’te temel bir halde uygulama geliştirmeye başlamak için pek güzel olsa da içeriklerde Türkçe dayanağının bulunmadığını da belirtmekte yarar var. Eğitimin müracaat sayfasına ve ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz

Tags: Eğitim, İçi̇, iOS, uygulama Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts