Kia, Yeni Tasarım Sınırlarına Sahip 2022 Ceed’i Tanıttı

Temmuz 14, 2021 0

Ülkemizde çok tanınan olmasa da Kia’nın Ceed modeli, Avrupa’da kıymetli bir hisseye sahip. Model, Kia’nın Avrupa’daki satışlarının %28’lik kısmını oluşturuyor. Kia’nın en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Ceed, Volkswagen Golf üzere C segmenti arabalarla baş başa kapışıyor.

Ceed’in muvaffakiyetini sürdürmek isteyen Güney Koreli araba üreticisi de bu sefer yesyeni bir dizaynla karşımıza gelmeye karar verdi. Kia, 2022 model Ceed arabasını tanıttı. Yeni model, bir evvelki modele nazaran bariz tasarım değişiklikleri içeriyor. Bu değişikliklerden en ön plana çıkan kısımsa ön kısımda yer alan ızgara. Yeni Ceed’in hibrit modelindeki ızgaraysa kapalı olarak birebir biçimde koruma edilmiş.

Yeni tasarım, yeni seçenekler:

Aracın iç kısmına geldiğimizde bizleri 12,3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik dokunmatik ekran karşılıyor. Kia, iç kısımda müşterilerine beş farklı seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden üçü yeni makyajlı modelle birlikte gelirken öbür ikisi evvelki modellerde de yer alan seçeneklerdi. Araç renkleriyse ‘Experience Green (Yeşil)’, ‘Yucca Steel Grey (Gri),’, ‘Machined Bronze (Bronz)’ ve Lemon Splash (Sarı) seçenekleriyle daha da genişletildi.

Motor seçenekleriyse turboşarjlı 1.0 litre, üç silindirli 120 beygirlik akaryakıtlı motorla başlıyor. Bu seçeneğe 7 vites, çift kavramalı otomatik şanzıman eşlik ediyor. Araç, yakıt tüketimini ve emisyonu azaltmak için 48 V yarı hibrit kurulumdan yararlanıyor. Bu heyetim, 100 beygirlik LPG dayanaklı çift yakıtlı motor ve 1.6 litrelik 136 beygirlik motorda da bulunuyor.

Wagon modeliyle birlikte sunulan plug-in hibrit güç aktarma sistemi, 1.6 litrelik GDI motoru 44.5 kilowatt’lık elektrik motoruyla birleştiriyor. Araçta 6 vites ve çift kavramalı otomatik şanzıman yer alıyor. Plug-in hibrit modunda 141 beygir ve 265 tork üretilirken elektrikli modda sırf 58 kilometrelik seyahat yapmanızı sağlayacak batarya sunuluyor.

Kia, 2022 Ceed’in üretimine bu ağustos ayında Slovakya’daki fabrikasında başlayacak. Aracın teslimatlarıysa yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Tags: Model, Motor, Seçenek, yeni Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts