Speedtest’in Görüntü Test Özelliği Android’e Geliyor

Temmuz 13, 2021 0

Dünyanın en tanınan internet sürat testi ölçme uygulamalarından bir tanesi olan Speedtest, taşınabilir uygulamasının Android sürümünde yeni bir özellik test etmeye başladı. Test edilen bu özellik, kullanıcıların internet altyapılarının hangi görüntü çözünürlüğünü desteklediğinin anlaşılmasını sağlayacak. Pek çok kullanıcının işine yarayacak özellik, iOS’tan sonra Android ekosistemine de gelecek üzere görünüyor.

Speedtest’in şubat ayında iOS için test ettiği özellik, kullanıcının görüntü testi yapmasını sağlıyordu. Bu özellik kapsamında hazırlanan bir görüntü, düşük çözünürlükten yüksek çözünürlüğe yanlışsız oynatılıyor ve 4K çözünürlüğe kadar yükseliyordu. Epey kısa bir müddette tamamlanan test, bu sayede görüntünün hangi çözünürlükte teklemeye başladığını anlayabiliyordu. İşte bu özellik artık, Android kullanıcıları için test edilmeye başlamış durumda.

Speedtest’in yeni özelliği bu türlü görünüyor

Speedtest geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara nazaran görüntü çözünürlüğü takviyesi testi, desteklenen azamî çözünürlük, yükleme müddeti ve ön belleğe alma suratı ile oranı üzere internet altyapısının görüntü konusunda ne kadar güzel olduğunun anlaşılmasını sağlayacak bilgiler paylaşıyor. Bu sayede kullanıcılar, mevcut internet temaslarında hangi görüntü kalitesini kullanabileceklerini daha âlâ bir formda anlayabilecekler.

Speedtest’in görüntü kalitesi ile ilgili özelliği, uygulamanın Android sürümünü indiren tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek. Bir müddet boyunca herkese açık olacak özellik, daha sonra da kalıcı olarak platforma eklenecek. Şayet siz de Speedtest’in yeni özelliğini deneyimlemek isterseniz, buradaki temas ile uygulamanın Google Play Store mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.

Tags: Özelli̇k, Speedtest, test, video Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts