GTA 6 ile İlgili Çok Konuşulacak 3 Sav

Haziran 28, 2021 0

Bilhassa de Call of Duty ve Battlefield üzere oyun serileriyle ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Tom Hendersen, YouTube’da yayınladığı bir görüntüde Rockstar Games’in merakla beklenen oyunu GTA 6 ile ilgili edindiği bilgileri paylaştı. Hendersen tarafından yapılan açıklamaların resmi bir desteği olmasa da kıymetli konulara değiniyor oluşu, GTA 6 hayranlarını heyecanlandıracak üzere görünüyor.

Hendersen tarafından yapılan açıklamalarda, 3 ana konu üzerinde duruluyor. Bu konular, GTA 6’nın nerede geçeceği ve hangi tarihleri içereceği, oyunun karakteri ve çıkış tarihi olarak karşımıza çıkıyor. Hendersen, Rockstar Games ile çok ilgili olmadığını, gelen bu bilgilerin yanlış çıkabileceğini belirtiyor. Fakat Hendersen’ın açıklamalarında ileri sürülen nedenler, pek çok oyuncuya mantıklı gelecek.

Argüman 1: GTA 6, günümüz Vice City’sinde geçecek

Tom Hendersen’a nazaran GTA 6, Vice City‘de geçecek. Aslında bu tez çok da şaşırtan değil. Çünkü bunun bu türlü olacağı daha evvel de tekraren lisana getirildi. Lakin Hendersen, oyunun Vice City’nin günümüz versiyonunda geçeceğini söylüyor. Bunun nedeniyle ilgili de konuşan Hendersen’a nazaran Rockstar Games, GTA Online nedeniyle GTA 6’yı 80’li ya da 90’lı yıllara gidemeyecek.

Bilindiği üzere GTA Online, günümüz ve hatta günümüzün de ötesinde ögelerle dolu. Hendersen, GTA 6’nın çevrimiçi versiyonunda genel GTA Online yapısının korunacağını, bu yüzden de geçmiş yıllara gitmenin mümkün olmayacağını beyan ediyor. Ayrıyeten GTA 6’nın haritası, oyun yayınlandığında GTA 5 kadar büyük olmayacak, periyot içerisinde sunulacak DLC‘ler ile genişletilecekmiş.

Tez 2: Karakterlerden bir tanesi bayan olacak

Tom Hendersen’ın paylaştığı görüntüde ortaya koyduğu ikinci argüman, oyunun karakterlerinden bir adediyle ilgili. O denli ki GTA 6’nın karakterlerinden bir tanesi bayan olacak ve bu bayan, cürmün teknolojisini bilen bir yapıya sahip olacakmış. Yani GTA 6’da bizleri bekleyen bir bayan hacker olacak.

Tez 3: GTA, 2024 ya da 2025 yılına kadar gelmeyebilir

Oyuncuların en çok merak ettikleri husus, hiç elbet oyunun çıkış tarihi. Bu mevzuya da değinen Tom Hendersen, oyunun farklı nedenlerden dolayı 2024 ya da 2025 yılına kadar gelmeyebileceğini belirtiyor. Hendersen’a nazaran bu nedenlerden bir tanesi, Rockstar Games’in çalışanlarını yormak istememesi. Teze nazaran Rockstar Games, çalışanların GTA 6 nedeniyle her gün saatlerce çalışmasını istemiyor.

Hendersen’a nazaran Rockstar Games, GTA 6’yı sırf PC’ler ile yeni kuşak konsollar için tasarlıyormuş. Bu da şirketin GTA 6 için acelesinin olmadığını gözler önüne seriyor. Lakin tekrar de Rockstar Games, oyunu tamamladıktan sonra geciktirmeyi planlamıyor. Hatta şirket, oyunun yüzde 100 hazır olduğunu düşündüğü an bir aktiflik düzenleyecek ve GTA 6’yı duyuracakmış.

Tags: Gta 6, Gün, İddi̇a, oyun, Rockstar Games Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts