WWE 2K19

WWE 2K19

Aralık 4, 2019 0

WWE ile tanışmam 90’lı yılların sonlarında başlamıştı. O dönemlerde Flash Tv’de ‘’Amerikan Güreşi’’ adı altında yayınlanan program, spikerlerin sayesinde hem eğlendiriyor, hem de güldürüyordu. Zira ülkemizde dublajlı bir şekilde karşımıza çıkan bu programda, o dönemlerde bir birinden absürt ama bir o kadar da eğlenceli espriler mevcuttu. Şunu da eklemeden geçemeyeceğim, o dönemlerde Tv’de bu tarz bir dövüş programı da olmadığı için genci, yaşlısı o dönemlerde herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. O yıllarda oldukça popüler olan programdan aklımda kalan birkaç güreşçi mevcut. Bunlardan ilki renkli simasıyla güreşe farklı bir hava katan Disco Inferno, sahneye girişi bile havalı olan The Undertaker, artık yaşlı bir kurt olan Sting ve elbette son dönemlerde başı büyük belalara giren Hulk Hogan.  90’lardan sonra WWE yayınları, Türk televizyonlarında uzun bir sürenin ardından 2009 yılında Fox Tv’de ekranlara gelmeye başlamıştı.

WWE 2K19 İnceleme

Neredeyse her sene birkaç ufak değişikliğin ardından karşımıza çıkan WWE 2K serisi, nihayet oynanış anlamında olmasa da içerik anlamında bu sene oyuncuları tatmin etmeyi başarıyor. İlk olarak  bu seneki WWE’ 2K19‘un en önemli yeniliği hikaye modundan bahsedelim. Bildiğiniz üzere, serinin hikaye modları oldukça özensiz ve vasat bir şekilde karşımıza çıkıyordu. Bu sene yaptıkları en büyük yeniliklerden biri kuşkusuz hikaye modunda yaşanıyor. Sağlam bir hikaye ile karşımıza çıkan hikaye modu, oyunun en zevkli oyun modlarından biri olmuş. Hikaye moduna sıradan bir genç olarak başlayıp WWE’ye giden yolda basamakları teker teker çıkıyoruz. 

WWE 2K19

Genellikle WWE 2K serisini oynayanların bildiği gibi MyCareer modunda, kendi güreşçimizi yaratıyor ve bu karakter ile hem online hem de hikaye modunda oynayabiliyoruz. Benim MyCareer modunun sevmediğim tek yanı, karakterimizi daha detaylı bir şekilde yaratamıyor olmak. Açıkçası daha detaylı beklediğim karakter yaratma ekranı, nedense fazlasıyla basit bir şekilde karşımıza çıkıyor. Özellikle diğer dövüş oyunlarını baz alırsak, WWE 2K19‘un bu konuda pek de başarılı olduğunu söyleyemem. MyCareer kısmında her sene olduğu gibi bu sene de karakter gelişim ağacımız bulunuyor. Bu karakter gelişim ağacında, 3 tane seçeneğimiz mevcut. Bunlar sırasıyla Attack, Body ve Defense. Burada karakterinizi kendi oynanış stilinize göre geliştirebiliyorsunuz. Ama geliştirmek için oyun puanı toplamanız gerektiğini de belirtelim. Bu puanları toplamak için, ya saatlerce online veya hikaye modunda maç yapmanız, ya da belirli bir ücret ödeyip gerçek para ile geliştirme puanı satın almanız gerekiyor.

MyCareer’in online tarafında ise en sevdiğim mod Road To Glory olduğunu belirtmeliyim. Burada farklı oyuncularla maçlara çıkıyor, bu maçları kazandığımızda ise oyun içi ödüller kazanıyoruz. Diğer online modlara oranla daha eğlenceli bulduğum bu oyun moduna bir şans vermenizi öneririm. Bu sene de klasik olarak 5 oyun modumuz mevcut olduğunu belirtelim.

WWE 2K19

Bu modlar dışında, ister tek isterseniz de dostlarınızla oynayabileceğiniz 14 farklı oyun çeşidi mevcut. Bu oyun modlarında, ister günümüzde yer alan güreşçilerle, isterseniz de efsanevi güreşçilerle oynayabilirsiniz. Ama şunu belirtmem gerek, efsanevi güreşçilerle oynamak için oyun içi para ile bu karakterleri açmanız gerekiyor. Oyunun görsel anlamda maalesef bir önceki konsol jenerasyonundan hallice olduğunu belirtmeliyim. WWE 2K19’nın bir rakibi elbette yok. Ama diğer dövüş oyunlarını göz önüne alırsak, grafiksel anlamda maalesef WWE 2K19‘un onların gerisinde kaldığını belirtmeliyim. Ayrıca görsel anlamda sık sık olmasa da hatalarla karşılaştığımı belirtmeliyim.

WWE 2K19

WWE 2K19’un en beğendiğim kısımlarından biri kuşkusuz oyunda çalan müzikler oldu. Eminem’den tutun Metallica’ya kadar bir çok yıldız grubun ve sanatçının en sevilen müzikleri oyunda yer alıyor. Özellikle bu müzikler arenaya girmeden önce, sizleri fazlasıyla gaza getirdiğini belirtmeliyim. Sonuç olarak WWE 2K19 geçtiğimiz seneye oranla pek fazla bir yenliğe ev sahipliği yapamıyor. Hikaye anlamında yaptığı büyük yeniliği saymazsak, yine her zamanki gibi Mikro ödeme odaklı bir WWE oyunu ile karşı karşıyayız. Eğer zamanım bol ve WWE 2K serisini çok seviyorum derseniz, bu seneki oyuna bir göz atmanızda fayda var.

Tags: 2K Games, PC, PlayStation 4, Spor, Take 2 Interactive, WWE 2K19, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts