Merve Akpınar’a Toplumsal Medyada Dayanak Yağdı

Temmuz 6, 2021 0

Türkiye dünden beri, 13 yaşındaki “Merve Akpınar” isimli kardeşimizi konuşuyor. Ömrünü Şanlıurfa’da sürdüren ve hentbol oynayan bu genç kızın konuşulmasının nedeni ise Ankara’da DHA’ya verdiği bir demeç. Açıklamalarında hentbola başlarken yaşadığı zorluklardan bahseden Akpınar, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Sporda yer almak için fevkalade bir uğraş veren Akpınar artık Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin de vatandaşların da göz bebeği durumunda.

Merve Akpınar, DHA’ya verdiği demeçte spor hayatına başladığı birinci devirlerde “sen kızsın, şort giyemezsin” üzere reaksiyonlarla karşılaştığını, bunun sonucunda da ortamlardan dışlandığını tabir ediyor. Bunun üzerine daha çok hırslandığını ve sadece kendisinin değil, köyündeki öbür kızların da bahtını değiştireceğine dair kelam verdiğini belirten genç kız, bunun üzerine spordan hiç vazgeçmediğini söyledi.

Merve Akpınar’ın viral olan açıklamaları şu biçimdeydi

Twitter Türkiye’nin gündemine oturan bu açıklamalara, çabucak her kesitten dayanak geldi. Elbette en çok da Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray üzere spor kulüplerinden gelen dayanak iletileri kıymetliydi. Çünkü bu kulüpler, Akpınar’a takviye vererek hem onun hem de onun üzere öteki genç kızlara dayanak olmuş durumdalar. İşte Akpınar’a gelen kimi takviye iletileri…

Tags: Akpınar, Destek, Spor Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts