Toshiba Satellite U500

Toshiba Satellite U500

Aralık 7, 2019 0

Toshiba Satellite dizüstü bilgisayar yelpazesine ultra taşınabilirlik katarak 13,3” dizüstü bilgisayarı olan yeni Satellite U500

Toshiba Bilgisayar Sistemleri Kısmı, yenilenen Toshiba Satellite dizüstü bilgisayar yelpazesine ultra taşınabilirlik katarak 13,3” dizüstü bilgisayarı olan yeni Satellite U500’ü ilave etti. Kompakt, ince ve hafif Satellite U500, üç ebatlı dokuya sahip tasarımıyla Toshiba’nın dizüstü bilgisayar mahsul sınıfında nitelik çıtasını da yükseltiyor.

Satellite U500, Temmuz ayında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da piyasada olacak. Satellite U500 birisi şık krom çerçeve detaylarına ve ayrıca isteğe bağlı olarak aydınlatılabilen bir klavyeye ötekiyi ise gümüş renkli çerçevelere sahip, aydınlatmalı klavyesi bulunmayan ancak daha uygun maliyetli bir tasarım olmak üzere iki değişik tasarımla pazara sunulacak. Kompakt, ince ve hafif Toshiba Satellite U500, göz kamaştıran şık 3 ebatlı dokuya sahip .

Ultra taşınabilir Satellite U500’e şahsi bir değiş katan göze çarpan bir tasarım. Toshiba, Satellite U500 ile alıcılarına oldukça etkileyici bir maliyete bütün teçhizatlı ve ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olarak sunuyor.

Toshiba Satellite U500 – bütün performans, ultra taşınabilirlik
Bütün teçhizatlı, yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar olmasına karşın Satellite U500, stil sahibi tasarımından kompakt ve hafif olması etkenine kadar her doğrultusuyla taşınabilirlik özelliği göz önünde yakalanarak üretilmiştir. 2,15 kg’den başlayan ağırlığıyla, 317 mm x 230,6 mm esas miktarlarıyla, önden 29,5 mm yükseklik ve arkadan 38,2 mm yüksekliğiyle Satellite U500 yüksek hareketliliği garanti eder. Uzun batarya ömrü sayesinde kullanıcıların çalışırken ve reyin oynarken AC elektrik prizlerine bağlı kalmamalarını sağlar. Satellite U500’ün entegre 3 ebatlı darbe sensörü, düşme veya darbe alma vaziyetinde bilgileri gözetmek için yazma başlığını bir anda kaldırır.

 
Kullanılabilirlikten Ödün Vermeden
Satellite U500 oldukça kompakt bir tasarıma sahip olsa da, Toshiba kullanılabilirlikten ödün vermemiştir. Çoklu Dokunmatik Hakimiyete Sahip Dokunmatik Yüzey, kaydırmayı ve sıkça kullanılan öteki çalışma işlevlerini basitleştirir. Toshiba ConfigFree™ ağ yapılandırmasını ve çevrimiçi ulaşımı basitleştirirken, PC Health Monitor sıcaklık ve batarya gidişatı gibi dizüstü bilgisayarın performansı açısından ehemmiyetli olan bileşenlere süratli bir bakış sunar. Yazılım ayrıca kullanıcıyı arıza evveli belli bir grafiksel kullanıcı arabirimi aracılığıyla uyarma işlevine sahiptir. Sekiz duyarlı düğme, ses/video işlevlerine ve ayrıca Toshiba Eco destekçi programına doğrudan ulaşım sağlar, böylece enerji tüketiminin eksiltilmesi basit ve gözle görülür hale kazanç.

Toshiba Satellite U500, İş İçin Doğru Efor
13,3″ WXGA Toshiba TruBrite ekran 16:10 en/boy oranına, 1.280 x 800 piksel çözünürlüğe ve 250 cd/m² parlaklığa sahiptir. Satellite U500 en fazla Core 2 Duo olmak üzere Intel CPU’larla çalışır ve 8 GB’ye kadar DDR hafıza sağlar. Sabit disk sürücüsü 500 GB’ye kadar kapasiteye sahiptir. Daha da ehemmiyetlisi Satellite U500 gelişmiş grafik performansı için en fazla 512MB DDR3 VRAM ATI Mobility Radeon HD 4570 GPU sunar.

 
Özellikler
·         Toshiba Satellite U500, Hareket yardımlı çoklu dokunmatik Dokunmatik Yüzey, ananesel kaydırma işlevine ve düğmelere yenilikçi bir seçenek sunmaktadır. Yakınlaştırma ve uzaklaştırma için çimdik hareketi, kaydırma için Dairesel Kaydırma, yumuşak, süratli, iztopuna eş imleç hareketi için eylemsizlik hareketi özelliklerine sahiptir.
·         Toshiba Satellite U500, şifre gözetmeli uygulamalarda seans açmayı süratlendirmek için dahili bir VGA web kamerası sunar ve Toshiba Surat Tanıma yazılımını yardımlar. Satellite U500 çevrimiçi ulaşım için entegre kablosuz LAN ve Gigabit LAN özelliklerine sahiptir.
·         Toshiba Satellite U500,Bluetooth 2.1 ve EDR, 5’i bir arada Bridge Media yuvası, HDMI Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi, iki USB 2.0 iletişim noktası ve kullanıcıların dizüstü bilgisayar kapalı konumda olsa dahi aygıtları USB aracılığıyla şarj edebilmesini sağlayan kapalı konumda şarjı destekleyen ek bir eSATA/USB kombo iletişim noktası.
·         Toshiba Satellite U500,Eco destekçi programı sayesinde kullanıcı kolay ve rahat bir biçimde Ekonomik Efor Tasarıyı’nda çalışabilir. Sistem, Ekonomik mod sarihken Ekonomik mod parametresine göre; Ekonomik mod kapalıyken de efor tasarısına göre çalışır. Kullanıcı, Eco destekçi programı Grafiksel Kullanıcı Arabirimini GUI açarak asıl zamanlı sistem efor tüketimini görüp Ekonomik Efor Tasarıyı ile evvelki Efor Tasarıyı arasındaki farkı sezebilir.
·         Yerel beyannamelere bağlı olarak yapılandırma
 

Yaftalar : Toshiba   Satellite U500   Toshiba Satellite

Tags: Güncel Teknoloji Haberleri, Teknoloji, Toshiba Satellite U500 Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts