Lenovo, IBM x86 Spiker Birleşmesi Tamamlandı

Lenovo, IBM x86 Spiker Birleşmesi Tamamlandı

Aralık 7, 2019 0

Mahsul alanındaki zenginliğiyle teknolojin liderlerinden Lenovo, IBM x86 Sunucu satın alımı tamamlandı

Lenovo ve IBM, bugün Lenovo’nun IBM’in x86 server meslek biriminin satın alma denetiminin tamamlandığını ve tarafların 1 Ekim 2014 itibariyle çalışmalara başlayacağını duyurdu. Bu satış, Lenovo’yu 42.3 milyar dolarlık pazarda 3. büyük oyuncu yapacak.

Lenovo anlaşmanın tamamlanması ile, System x, BladeCenter ve Flex System Blade serverlarını ve şalterlerini, x86 altyapılı Flex entegrasyon sistemlerini, NeXtsCale ve iDataPlex serverlarını ve ilgili yazılımları, blade network ağını ve bakım operasyonlarını devralacak. IBM, System z esas bilgisayarlarını, kuvvet sistemlerini, yedekleme sistemlerini, kuvvet altyapılı Flex server’larını, PureApplication ve PureData gereçlerini bünyesinde saklayacak.

Lenovo CEO’su ve yönetim kurulu Başkanı Yang Yuanquing yaptığı açıklamada : “Satın alma sürecinin tamamlanmasıyla, Lenovo, yazılım ve cihazlar üzerine yapabileceklerine dünya çapında bir bedel katacak, aynı zamanda bu uzlaşma Lenovo’yu sunucu pazarında 3. büyük ad yapacak” dedi. Yang Yuanquing sözlerine şöyle devam etti : “Şimdiki önceliğimiz, tehlikesiz bir entegrasyon süreci ve kullanıcılara yansıtılmayan başarılı bir geçiş gerçekleştirilmesidir. Lenovo’nun global ağını, etkisini ve operasyonel mükemmelliğini, IBM’in olağanüstü kalitesi, inovasyonu ve servisi ile birleştireceğiz. Bu eminim fakat karlı büyümemize muavin olacak ve Lenovo’nun globalde lider olmasında bize rekabet avantajı sağlayacak.”

Anlaşmanın temelleri, 2005 yılında Lenovo’nun IBM’den ThinkPad serisini satın almasıyla atıldı. Lenovo’nun Google ile devam etmekte olan Motorola Mobile satmak işlemleri Lenovo’yu dünyanın en büyük üçüncü zeki telefon üreticisi yaparken, üç büyük zeki mahsul olan PC, tablet ve zeki telefon üretiminde markanın pozisyonunu güçlendirmiş oldu.

Lenovo Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Segmentten Sorumlu Başkan’ı Gerry Smith açıklamasında şunları söyledi : “Bu uzlaşma, güvenli ve sağlam bir Teknoloji üreticisi ve aynı zamanda hevesli bir global yatırımcı olarak uzun yılların deneyimi ile kazanılan güvenimizin iyi niyetli bir göstergesidir. Lenovo’nun büyük girişim planları devam ediyor. Süre içerisinde, PC’de yakaladığımız başarıyı tekrarlayarak, imal skalamızı ve operasyonel mükemmelliğimizi de kullanarak, her sektörde bu planları dinç bir şekilde tamamlayacağız.”

Lenovo IBM’in x86 server sistemini ve takibindeki Flex ve x86 altyapılı PureFlex entegre sistemlerini devralarak, bu ürünler üzerindeki inovasyonları yönetmeye devam edecek. Bir sonraki aşamada, belirli aralıklarla IBM Lenovo’nun bakım hizmetlerine devam edecek. Böylece kullanıcılar, bakım esnasında değiştirme olmadan bu görülmez geçişi deneyimleyebilecekler.

IBM x86 server ekibi Lenovo’nun İştirakler Grubu bünyesinde görev alacaklar. Adalio Sanchez IBM’de x86 server hizmetine devam edecek ve Lenovo’daki bu kapasite ile, İştirak sistemleri senior başkan yardımcısı olarak Gerry Smith’e raporlama yapacak.

Satmak bütçesi olan 2.3 milyar doların, 2 milyar doları peşin para olarak ödenecek ve Lenovo stoklarında atama olacak.

Tags: IBM, IBM x86, Lenovo, sunucu Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts