Dodge Challenger ve Ford Mustang

Dodge Challenger ve Ford Mustang

Aralık 7, 2019 0

Amerikan tuning firmayı Galpin Autosports Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri için 2009 Süper Araba Turu’nda kullanılmak üzere iki özel araba yarattı.

İlki bir avcı jetinin kokpitine eş şekilde modellenmiş mat-inci beyazı Ford Mustang X-1

Bu eforlu arabada tek bir koltuk var ve çıkarılabiliyor; sürücü “her olasılığa karşı” bir fırlatma koltuğunda oturuyor. Pedallar merkez konsolun her iki yanında ve ortada da direksiyon simidinin yerine geçen bir uçuş kolu var. Üç “gelişmiş gösterge oturumu” oldukça geniş bir alan kaplıyor ve görünüşe göre ön sırça görüntüsünün bir kısmını kesiyor. Değişik yandan, oturumlardaki monitörler gece görüşüne ve termal görüşe sahip ve neredeyse ön sırçayı afaki kılıyorlar.

Değişik farklılıkların yanı gizeme 4.6 litrelik motorun içinde üç sübaplı Ford Racing üst blokları kullanılarak motor gücünün 500 bg’ye çıkması sağlanmış. Daha “jet eşi” bir his vermek için dikey kapılar kullanılmış.

Bu his “radar emici” ajan siyahı boyası sayesinde Dodge Challenger Vapor’da da aynen korunuyor.

Arabanın askeri güzergahları dış görünümle bitmiyor; saklı egzoz motorun neredeyse tamamen suskunluk içinde çalışmasını sağlıyor, ama sürücü egzozların sesini açarak, donakaltıcı, saldırgan bir motor hengamesi üretebiliyor. Vapor’ın sürücü parçalamasına girebilmek için biyometrik doğrulamadan geçmek gerekiyor. Sürücü arabaya girdikten sonra ön sırçaya yansıtılan gece görüşünü ve termal düşüncesi görebiliyor.

Şayet sürücü isterse, Hava Güçlerinin İnsansız Hava Vasıtalarına eş şekilde modellenmiş bir uzaktan kumanda sistemini kullanarak vasıtayı dışardan kumanda edebiliyor.

Her iki araba da kısa sure evvel Texas’ın Austin kentinde Galpin çalışanı Mad Mike tarafından tanıtıldı. “Pimp My Ride” programının takımında olan Mad Mike, “Şayet Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri olmasa bugün burada olmamı sağlayan bilgiyi ve kabiliyetleri edinemezdim” dedi.

Her iki araba da askeri müessese için orduya asker almak emeliyle kullanılacak.

Askeri Dodge Challenger ve Ford Mustang

ntvmsnbc

Yaftalar : Dodge Challenger   Ford Mustang

Tags: Dodge Challenger ve Ford Mustang, Güncel Teknoloji Haberleri, Teknoloji Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts