Steam'e bir rakip daha geldi: WeGame X dünya çapında yayınlandı

Steam’e bir rakip daha geldi: WeGame X dünya çapında yayınlandı

Aralık 3, 2019 0

WeGame X indirmeye açıldı. Çinli teknoloji devi Tencent‘in oyun mağazası WeGame X dünya çapında indirmeye açıldı. Geçtiğimiz yıl Steam‘e rakip olacağı söylenen mağaza sadece Çin’de hayata geçmişti. Geride bıraktığımız gün itibariyle Tencent’in oyun mağazası, dünya genelinde oyuncuların beğenisine sunuldu. 

Steam’e bir rakip daha geldi: WeGame X dünya çapında yayınlandı

2019 yılı Steam için oldukça zorlu geçecek gibi görünüyor. PC pazarının büyük bir bölümünü elinde bulunduran Steam’e yeni bir rakip daha geliyor. Epic Games Store, oyun firmaları ile anlaşarak beklenen oyunları kendi bünyesine katmayı başardı. Birer birer merakla beklenen oyunlar Epic Games Store’a yöneldi. Steam’den gelecek hamleler beklenirken, Tencent de kendi satış platformu WeGame X’i dünya çapında yayınladı. Henüz WeGame X kütüphanesinde çok fazla oyun yok. Şimdilik sadece Çinli firmaların oyunları bulunuyor. Tencent cephesinden gelen haberlere göre, firma uygulamanın dünya geneli serverlarını test ediyor. 

WeGame X nedir?

WeGame X Tencent’in kendi oyunlarını yayınlamak için geliştirdiği dijital mağaza platformudur. WeGame X’te şimdilik sadece 17 oyun bulunuyor. 

Tags: game, PC, Steam, Tencent, Valve, wegame x Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts