Steam, Aynı Anda Reyin Oynayan 27 Milyon Birey ile Rekor Kırdı: İşte En Çok Oynanan Oyunlar

Steam, Aynı Anda Reyin Oynayan 27 Milyon Birey ile Rekor Kırdı: İşte En Çok Oynanan Oyunlar

Aralık 1, 2021 0

Günümüzün en büyük reyin ve oyuncu platformu olan Steam, içinde bulunduğumuz her dakika milyonlarca oyuncuya konut sahipliği yapıyor. Fakat özellikle indirim yarıyıllarında Steam’deki anlık oyuncu rakamında da fırlama yaşanabiliyor. Kütüphanesine tertemiz oyunlar ilave eden oyuncular, yeni oyunlarının tadını çıkarıyorlar.

Dünyada video oyunların popülerliği giderek çoğalmaya devam ettiğinden de Steam, her sene anlık oyuncu rakamında yeni rekorlar kırıyor. Platform, bu kere şu anda devam eden ve 1 Aralık’ta sona erecek olan Güz İndirimi yarıyılında da yeni rekorunu kırmayı muvaffak oldu. Steam, eş zamanlı olarak 27 milyon 384 bin 959 oyuncuya konut sahipliği yaptı.

Steam’de yeni bir rekor kırıldı:

steam

Steam Database üzerinde her alan bilgiye göre platform, 28 Kasım saat 16.00 sularında 27 milyondan fazla oyuncuyu barındırdı. Her gün aynı saat aralığında oyuncu rakamında yaşanan çoğalış da oyuncuların en çok ne zaman etkin olduklarını gösterir kalitedeydi. Öte yandan şu anki grafiğe baktığımızda Steam’in bugün yeni bir rekor kırmasının da imkânsız olmadığını söyleyebiliriz.

Steam, eskiki anlık oyuncu rakamı rekorunu 1 Nisan 2021’de kırmıştı. Bu tarihte platformda eş zamanlı olarak toplamda 26 milyon 922 bin 926 oyuncu bulunmuştu. Son olarak SteamDB’de yer alan bilgilere göre bu yazıyı yazdığımız dakika haysiyetiyle platformda 21 milyon 375 bin 859 oyuncu çevrimiçi vaziyette.

Peki en çok hangi oyunlar oynandı?

Steam’de oyuncu rakamında yeni rekorlar kırılmasına karşın en fazla oynanan oyunlar listesinde metamorfoz çok az oldu. SteamDB’de yer alan bilgiye göre aktüel olarak en çok oynanan 10 reyin şu biçimde:

Counter-Strike: Evrensel Offensive Dota 2 PUBG: Battlegrounds Apex Legends Team Fortress 2 NARAKA: BLADEPOINT GTA V MIR4 New World Rust

Tags: Aynı Anda Oyun Oynayan 27 Milyon Kişi ile Rekor Kırdı, Steam Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts