Valve, Steam Deck'i Parçalarına Ayırdığı Bir Video Yayınladı

Valve, Steam Deck’i Parçalarına Ayırdığı Bir Video Yayınladı

Ekim 15, 2021 0

Valve, alıcılarına erişmesine kısa bir müddet kalan avuçiçi reyin bilgisayarı Steam Deck’in içinin nasıl açıldığına dair resmî bir video yayınladı. Yeniden de sökme işlemine dalmadan evvel işletme, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmadığınız sürece Steam Deck’inizi açmamanız mevzusunda ihtarlarda bulunmak için takribî bir dakika tüketmiş.

Bir Valve temsilcisi, videoya şu laflarla başlıyor: “Bu sizin bilgisayarınız olsa da ve onu açıp istediğinizi yapma hakkınız olsa da Valve olarak onu açmanızı hiç önermiyoruz. Steam Deck çok sıkı planlanmış bir sistemdir ve parçalar özel yapısıyla bu ürün için itinayla seçilmiştir, bu sebeple kullanıcı tarafından değiştirilebilecek biçimde planlanmamıştır.”

Valve, yedek parça dayanağı sunulacağını söylüyor

Videoda Valve, sistemin iki parçasının nasıl değiştirileceğini gösteriyor. İlk olarak Valve, hakimiyet çubuklarının nasıl değiştirileceğini gösteriyor. İşletme, bunların tamamen özel olduğu mevzusunda uyarıyor ancak önümüzdeki aylarda “yedek parçalar, hakimiyet çubukları, SSD’ler ve muhtemelen daha aşırısı” için bir kaynak sunacağını söylüyor.

Bundan sonra Valve, SSD’nin nasıl çıkarılacağını gösteriyor; bu, yükseltmeyi kendi başına yapmak emeliyle eMMC sabit sürücülü en ucuz versiyonu rezerve etmiş olabilecek bireyler için bereketli olabilir. Steam Deck’in tüm versiyonlarının, eMMC sürücülü versiyon da dâhil olmak üzere bir m.2 konektörü kullandığını unutmayın; bu sebeple, bir başkalaşım yapmayı tasarlıyorsanız işletim sistemini yine yüklemeniz ve değişik sürücünüzdeki tüm oyunları yüklemeniz gerekecektir.

Valve, Steam Deck’in Aralık ayında sevk edilmeye başlayacağını, ancak ilk rezervasyonların sanal raflardan süratle kalkacağını söyledi. Şimdi bir tane rezerve ederseniz siparişi bütün anlamıyla asıllaştırma fırsatına sahip olmak için en erken 2022’nin ikinci çeyreğine kadar beklemeniz gerekecek.

Tags: Steam Deck'i Parçalarına Ayırdığı Bir Video Yayınladı, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts