Steam, Nisan ayında 1 milyar kayıtlı kullanıcı sayısını aştı

Steam, Nisan ayında 1 milyar kayıtlı kullanıcı sayısını aştı

Aralık 3, 2019 0

Steam kayıtlı kullanıcı hesabı sayısı, Nisan ayında 1 milyarı aştı. Steam ID Finder‘ın analizlerine göre, bu sayının içinde aktif olmayan kullanıcılar, bot hesaplar, ve ikinci hesaplar da bulunuyor. Ancak Steam’in aktif kullanıcı sayısı da geçtiğimiz yıllara oranla büyük bir artış göstermiş durumda. Kayıtlı hesapla bir başarı ölçüsü olmayabilir ancak aktif kullanıcı sayısındaki artış Valve’ın Steam politikasının da etkili olduğunu kanıtlar nitelikte.

Steam, Nisan ayında 1 milyar kayıtlı kullanıcı sayısını geride bıraktı

Geçen yıl, Steam’in eşzamanlı kullanıcıları, kısmen PlayerUnknown’s Battlegrounds‘in o zamanki büyük başarısı sayesinde 18 milyonun üzerinde zirveye ulaşmıştı. Şu anda ise 15 milyon anlık oyuncu sayısı civarında neredeyse sabitlenmiş durumda. 2018 yılında günlük aktif kullanıcı sayısı 47 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 90 milyon civarını görmüş durumda. Bu sayı, önceki yıla göre 23 milyon artmış durumda. 

Valve’ın uzak doğu pazarına açılma politikası eleştirilse de, Steam’e büyük bir aktif oyuncu kitlesi kazandırmış durumda. Çince dil desteğiyle çıkan oyunlar, Çinli oyuncuların Stream’e adeta  akın etmesine neden olmuştu.

Tags: PC, serverlar, Steam, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts