Red Dead Redemption 2'nin yapımında kaç kişi çalışıyor?

Red Dead Redemption 2’nin yapımında kaç kişi çalışıyor?

Aralık 4, 2019 0

Rockstar Games‘in uzun yıllardır üzerinde çalıştığı oyun olan Red Dead Redemption 2 hakkında Take – Two‘nun CEO’su Strauss Zelnick, ilgi çekici bilgile paylaştı. CNBC kanalında konuşan Strauss Zelnick, Rockstar Games’te bu oyun için büyük bir ekibin kurulduğunu belirtti. Kurulan ekibin ise 1000 kişinin biraz üzerinde olduğunu söyleyen Zelnick, neredeyse tüm firmanın bu oyuna odaklandığı açıklamasını yaptı.

Red Dead Redemption 2 oyununun geliştirici ekibi kaç kişilik?

Ancak bu kadar kişinin bu oyun üzerinde çalışmasına rağmen daha önceden neden ertelendiği ise soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Son olarak GTA 5‘te yaşanan ertelenmeler, oyunu bekleyen oyuncuları üzmüştü. Oyunda yer alan her ince detayı göz önünde bulunduran geliştirici ekibin bir bakıma oyunları neden ertelediğini de anlayabiliyorsunuz. Her ne kadar Red Dead Redemption 2 projesinde 1000 kişilik bir ekip çalışsa da, oyunun açık dünyasında bulunan detaylar korkunç derecede fazla olacağından, geliştirici ekibin omuzlarındaki yükü tahmin etmek hiç güç değil.

Günün sonunda 60 dolar fiyat etiketini fazlasıyla hak eden bir oyunla karşılaşacağımızdan şüphemiz yok. Bakalım oyun, konsol oyuncularını genel anlamda memnun edecek mi?