Rainbow Six: Siege'in ban sistemini oyuncular avantaja çevirdi

Rainbow Six: Siege’in ban sistemini oyuncular avantaja çevirdi

Aralık 4, 2019 0

Ubisoft, Rainbow Six Siege‘de “trollerle” ve nefret söylemi kullanan oyuncularla savaşmaya kararlı. Rainbow Six siege’e gelen son güncellemelerle birlikte oyuna eklenen otomatik ban sistemi sayesinden artık, oyunun konuşma penceresinden nefret söylemi, ırkçı, cinsiyetçi, tehditkar, yasa dışı, tehlike arz eden, müstehcen, taciz teşkil eden, kaba, saldırgan ifadeler kullanan oyuncular (tabii İngilizce) anında banlanıyor. Tabii güzel bir gelişme gibi gözükse de bu otomatik ban sistemini kötüye kullanan oyuncular da yok değil.

Rainbow Six: Siege’in ban sistemi kötüye kullanılmaya başlandı

Ubisoft Rainbow Six Siege’de troll ve ırkçı istemiyor. Oyuna eklenen yeni otomatik ban sistemi. Bu yönde ifade kullanan oyuncuları anında oyundan banlıyor. Ancak bazı işgüzar oyuncular bu ban sistemini de kötüye kullanıp, krizi fırsata çevirmeyi başardı. Yeni izleme sistemi saldırgan metinleri sansürlemezken, nefret söylemi yazan oyuncular ise oyundan anında çıkardılar. Özellikle Dereceli maçlarda karşı tarafı taciz ederek sinirlendiren oyuncular, karşı tarafın nefret söylemi kullanmasına neden olup oyundan atılmalarını sağlıyor.

Kimi oyuncu da tabiri caizse yem atarak, rakiplerine yazılı sohbet üzerinden sorular soruyor ve karşı tarafın  ırkçı sözlerle eş anlamlı olacak cevaplar vermesini sağlayarak banlanmasına neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir Türk oyuncu da, oyundan banlanmış ve Rainbow Six Siege resmi hesabının oyuncuya verdiği cevap oldukça popüler olmuştu. Bu tweet‘e aşağıdan göz atabilirsiniz.

Rainbow Six: Siege'in ban sistemini oyuncular avantaja çevirdi

Tags: Aksiyon, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Rainbow Six: Siege, Ubisoft, Ubisoft Montreal, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts