Ubisoft, bitmeyen bir Assassin’s Creed oyunu geliştiriyor

Temmuz 7, 2021 0

Ubisoft, oyun dünyasına kazandırdığı oyunlar ile birçok oyuncuyu kendine çekmeyi başarıyor. Bilhassa Far Cry ve Assassin’s Creed serisi ile oyunculara hoş içerikler sunuyor. Yayınlanan bir raporda Ubisoft’un yeni bir Assassin’s Creed oyunu çıkarmayı planladığı belirtiyor. Live Service olarak geliştirilen oyun, çıkışından sonra daima olarak genişlemeye devam edecek.

Kod ismi: Assassin’s Creed Infinity

Bloomberg‘in yeni bir raporuna nazaran, Ubisoft kod ismi Assassin’s Creed Infinity olan bir oyun çıkarmayı planlıyor. Infinity vakitle gelişecek ve genişleyecek bir Live Service oyunu olacak. Oyun, tarihî bir periyodu izole bir bakış açısıyla sunmak yerine, çıkışından sonra aralıklı olarak farklı olayları işleyecek. Bu sayede oyun her yeni içerikle genişleyecek, farklı tarihi olayları ve devirleri barındıracak.

Bloomberg, Ubisoft’un Fortnite ve GTA 5 üzere oyunların hala para kazandırmasından ilham aldığını belirtiyor. Ubisoft Montreal ve Ubisoft Quebec, Assassin’s Creed’in her oyununu ekseriyetle sırayla geliştiriyor. Ubisoft Montreal ve Quebec oyunu birlikte geliştirecek ve firmaların çapraz imalcisi olarak da Marc-Alexis Côté vazife alacak. Côté, olağanda Ubisoft Quebec‘in yapımcılığını üstleniyordu.

Bloomberg’in yayınladığı raporun akabinde Ubisoft, oyunun geliştirilme etabında olduğunu doğrulayan ve biraz ek bilgi sağlayan bir blog yazısı yayınladı. Ubisoft’un blog yazısında Infinity’nin yaratıcı direktörlüğünü Jonathan Dumont ve Clint Hocking üstlenecek. Dumont, Assassin’s Creed Odyssey‘de yaratıcı direktör olmadan evvel Ubisoft Quebec’te Assassin’s Creed Syndicate’in dünya direktörlüğü misyonunu yaptı.

Clint Hocking ise Splinter Cell: Chaos Theory, Far Cry 2 ve birçok Ubisoft oyununda yaratıcı direktör olmadan evvel 2001 yılında özgün Splinter Cell‘de düzey dizayncısı, oyun dizayncısı ve senaryo müellifi olarak vazife yapmıştı. Ubisoft içerisinde bulunan iki yetenekli direktörün Infinity için vazife alacak olması serinin geleceği açısından düzgün karşılanıyor.

Siz Ubisoft’un Live Service Assassin’s Creed oyunu ile ilgili neler düşünüyorsunuz ? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tags: oyun, Ubisoft, Yönetmen Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts