Oldu mu Bu Şimdi: Ubisoft, Far Cry 7'de Daha Online Odaklı Bir Yol İzleyebilir

Oldu mu Bu Şimdi: Ubisoft, Far Cry 7’de Daha Online Odaklı Bir Yol İzleyebilir

Ekim 13, 2021 0

Far Cry serisi, oyuncuların -hoşlanmasalar dahi- her zaman beklediği bir seri olmayı muvaffak oldu. Oyuncuların eline büyük bir sarih dünya ve birbirinden değişik silahlar veren seride aksiyon dolu görevler, bilgisayar başında uzun saatlerin geçirilmesini sağladı ve bu da seriyi bugün sahip olduğu popülerliğe eriştirdi.

Fakat serinin bir sonraki oyunu her seferinde coşku yaratsa da her oyunda, minik farklılıklar dışında aynı şeyleri yapan oyuncular zaman içinde bunalmaya başladı. Hatta öyle bir noktaya gelindi ki Ubisoft bir yerden sonra aynı oyunu o günün teknolojisine uyarlıyor gibi görünmeye başladı. Far Cry 6 da birkaç farklılık tesirini yitirdiğinde aynı mukadderatı paylaşacak gibi görünüyor. Fakat bir sonraki oyunda her şey değişebilir.

Far Cry 7, online odaklı bir reyin olabilir:

Far Cry 6

Mevzubahisi iddialar Axios’tan Stephen Totilo’dan geldi. Far Cry 6’nın pazara girmesinin ardından Ubisoft’un seride köklü farklılıklar yapacağını söyleyen Totilo, firmanın devam oyunu için daha online odaklı bir yol bulmak için çalıştığını da belirtti. 

Bunun yeni bir rivayet olduğunu da söyleyemeyiz. Çünkü daha evvel Bloomberg’den Jason Schreier, bir podcast kısmında, serinin bir sonraki oyununun köklü bir biçimde değişik istikamete ilerleyeceğini söylemişti.

Far Cry 6

Bunun dışında Ubisoft, Far Cry gibi AAA niteliğindeki serilerini/oyunlarını çeşitlendirmek için çalışmakta olduğunu söylemişti. Bu bağlamda bir sonraki Far Cry oyununun çevrim içi bir tecrübe sunarak evvelki oyunlara göre oldukça değişik bir yol izleyeceğini söyleyebiliriz.

Yeniden de bu cins oyunlar zaman zaman strateji ve strateji gerektirebiliyor. Daha evvel tek karakter oyunlarda online yaklaşım sınandığında –Fallout 76’da olduğu gibi– bu taktiklerin zaman zaman boşa gittiğini görmüştük. Online odaklı Far Cry’da bunun olup olmayacağı da ayrıntılar ortaya çıktıkça netleşecektir.

Far Cry 6

Bunların Ubisoft tarafından resmi olarak söylenmediğini, yalnızca sektörün emin adlarından gelen bilgiler olduklarını andırdıralım. Online bir Far Cry hakkında sizin düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Tags: Far Cry 7'de Daha Online Odaklı Bir Yol İzleyebilir, Ubisoft Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts