Assassin’s Creed Infinity, Büsbütün Online Bir Oyun Olabilir

Temmuz 7, 2021 0

Her bir oyununda sona ulaşmanın yüzlerce saat aldığı, devasa açık dünyalara yer veren Assassin’s Creed serisi daha da büyüyor. Ubisoft Entertainment SA çatısı altında Assasins’s Creed Infinity olarak bilinen yeni bir proje, oyunun geliştirilme kademesine aşina olan şahıslara nazaran vakitle evrilen devasa bir online platform yaratacak.

Evvelki Assasins’s Creed oyunları, antik Yunan medeniyeti yahut antik Mısır üzere muhakkak tarihi periyotlara yer veriyor olsa da Infinity’de birden fazla seçenek bulunacağı ve oyunun çıkışından sonraki aylar ve yıllar içerisinde bu seçenekler genişleyeceği söyleniyor. Platformdaki oyunlar ferdi olarak değerlendirildiğinde farklı görünebilecek yahut farklı hisler verebilecek olsa da hepsi birbirine temaslı olacak.

Oyunun Çıkışı Gecikebilir

Projeyle ilgili daha evvel ortaya çıkmamış olan ayrıntılar daima değişmekte ve projenin çıkışına muhtemelen yıllar var. Ubisoft takımları, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bir skandaldan da etkilenmiş durumda. Şirket içinde yapılan bir ankette çalışanların %25’inin berbat muameleye şahit olduğu yahut maruz kaldığı belirlenmişti. Ubisoft çalışanları, bu duruma reaksiyonlarını #MeToo ismi altında bir hareket başlatarak göstermişti.

Ubisoft, tanınan aksiyon-macera serisi için 2007’den beri her yıl yahut iki yılda bir yeni bir oyun çıkarmakta. Assassin’s Creed oyunları toplamda 155 milyonu aşan bir satış başarısına ulaşmış durumda; bu da Fransız oyun geliştiricisi için Assains’s Creed’i en büyük seri hâline getiriyor.

Serinin evvelki oyunlarında geliştirme etabını yürüten takımlar her oyunda farklı olabiliyorken, Assassin’s Creed Valhalla’yı Montreal grubunun geliştirmesi, Assasin’s Creed Odyssey’i ise Quebec grubunun geliştirmesi üzere, bu durum Infinity’de değişecek. Ubisoft, Nisan ayında Infinity’nin geliştirme basamağı için Montreal ve Quebec takımlarını birleştirmişti

Tags: Creed, oyun, Ubisoft Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts