Pro Evolution Soccer 2008

Pro Evolution Soccer 2008

Aralık 4, 2019 0

Şu reyin piyasasına bir göz atın; en çıkmaza çekilen müzakere Pes ile Fifa arasındadır. İki tarafında ayrı fanatikleri mevcut ve her iki tarafın kendine göre kozları var. Yorumların en nesnel olanları; Fifa’nın arcade oynanabilirlik yapısına ve muntazam lisanslarla çok sağlam soundtracklere sahip olduğu, Pes’in ise bir futbol simülasyonu olduğu fakat öteki mevzularda geride kaldığı görüşünde. Neticede işten bereketli çıkan ise biz oyuncularız. Ne zamanki rakipler artar o zaman rekabet çoğalır, nitelik çoğalır. Dünyaca tanınmış bir şirket olan EA’nin ve reyin üretimcilerinin, senelerdir Konami’yi pek de tınlamamış olmaları aşikâr bir düşünce. Fakat Japon Futbolu son senelerde EA üretimcilerinin fobili düşü haline geldi. Pes fanatikleri gün geçtikçe çoğalıyor. Benim varsayımlarım Fifa büyük bir kitlesini Pes tarafına kaptırdı. EA, artık daha fazla kayıp vermek istemiyor bellim. Fifa 07, evvelki serilere kıyasla hayli iyi bir çıkıştı bence. Ama yeniden yeterli olamadı. Pes üretimcileri esası oturmuş bir oynanabilirlik kodlarına sahip. Senelerdir küçük oynanabilirlik farklılıkları yapıyorlar ama bizi her yıl tatmin etmeyi muvaffak oluyorlar. Şayet ki, EA oynanabilirlikte bir simülasyon havası oluşturmak istiyorsa işe radikal farklılıkla başlamalı. Bu arcade stillerinden hoşnutlarsa söyleyecek bir şey yok tabi…

Pes üretimcileri artık baki bir seri hayali yönünde sene serilerine geçiş yaptı başka bir deyişle artık Pes 4, Pes 5 ivedisi sona erdi. Pes 7 yerini Pes 2008 e vazgeçti.

Yeni Nesil Çıkmazı

İçinde bulunduğumuz aylar mükemmel bir karmaşayı sahneliyor. Next-gen, Current-gen münakaşaları başını almış gidiyor. PC oyunu üretimcileri yoğun bir biçimde Dx 10’a odaklanmış, suskun biçimde işlerini sürdürüyorlar. Reyin piyasasında şuanda sakinlik hâkim. Elimizde oynanası reyin rakamı çok az ve biz aç bir biçimde güzü, kışı bekliyoruz. Zati bombalar çoğu zaman son çeyrekte patlar. 2007 senesinin son çeyreği de evvelki çeyrekler gibi oyuncular için şölen ayları olacaktır.

PES 2008 geliyor!

Biz bu karmaşa piyasada cebelleşirken Konami üretimcileri yakın zamanda Pes 2008 hakkında mükemmel haberler sızdırıp, biz oyuncuların suratını güldürdü. Anlatılanlar Pes’in başlı başına değişeceğini işaret ediyor. Verilen bilgilerden en neşelendirici olanı PC’de senelerdir gözümüzü sıkan Dx 8.1 teknolojisinin geride vazgeçilip, yeni imalin next-gen grafiklere sahip olacağı. Evet yanlış dinlemediniz, artık yalnızca PS3, X360’a değil, Pes 2008 PC’ye de next-gen grafiklerle geliyor.

PES 2008 mükemmel yeniliklerle geliyor. Teamvision isminde, rakibin sizin oyuncularınızın reyin tarzını kavrayıp ona göre strateji geliştiren yeni bir suni zihin var. Buna göre misalin kanattan ilerlerken ceza sahasına doğru Peter Crouch gibi uzun bir forvet sokulmaya başlarsa rakip reyin tasarısını değiştirip uzun olan forvet oyuncusuna markaj uygulayabilecek. Buna göre korunmanızı ayarladığınız şekle göre rakipleriniz hamle kavrayışını değiştirip kendi avantajlarına uygun hale sokabilecekler. Natürel bu strateji değiştirmelerin sürati ve sahaya yansıması da rakibin marifetine göre değişecek; daha eforlu ekipler fark edilir miktarda süratli ve efektif bir şekilde bu farklılığı daha tez ortaya koyacaklar. Ayrıca yeniden bu yeni suni zihnin bir getirisi olarak cılız stratejiler rakip tarafından daha faal bir şekilde cezalandırılacak. Reyin içerisinde rakibin stratejisine uygun bir strateji kavrayış sergilemeniz gerekecek. Yan tarafta gördüğünüz yayınlanan screenshot’ta menü sisteminin radikal değiştini, daha önceki atari oyunları vari menü sisteminden de kurtulduğumuzu Konami bize müjdeliyor. Screenshot’ta ayrıca menünün yan tarafında bulunan yedek kulübesi görüntüsü de hayli alaka çekici…

Tags: PC, pro evolution soccer 2008, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts