Pro Evolution Soccer 2008

Pro Evolution Soccer 2008

Aralık 4, 2019 0

Konami’nin medar-ı onuru Pro Evolution Soccer, 2008 kod ismiyle sahalara dönüyor. EA’nin FIFA hegemonyasını sanki ters düz eden seri, özelliklerine yenilerini ilave ederek yoluna devam etme hesapları yapıyor.

Ezbere oynamaya son
Bu senenin üzerine en çok odaklanılan özelliği suni akıl. İmalciler tarafından ‘sofistike’ olarak nitelendirilen AI sistemi, sizin reyin tarzınızı idrak edip bilip, ona göre karşılık verecek. Böylelikle çoğu oyuncunun davacı olduğu, ‘ezbere oynanış’ın önüne geçilmesi tasarlanıyor. Çünkü suni akıl, saldırıya geçmek için yeni stratejiler geliştirecek, yeni yollar arayacak. Ayrıca saldırıda ya da savunmada yapılan yanılgılar, birkaç kezden sonra suni akıl tarafından idrak edilip, temkinleri alınacak. Başka Bir Deyişle sarih bulduğunuz noktaları değerlendirmeye çalışırken, reyin de bir yandan o noktaları kapatmaya çabalayacak.

Serinin bu en yeni abonesi Pro Evolution Soccer 2008’de, senelerdir alışkın olduğumuz hakikatçi ve akıcı oynanış korunuyor. Konami’nin büyüleyici gizemi, futbolcunun topla buluştuğu anda, top ile arasındaki oldukça hakikatçi etkileşim, 1996’dan bu yana hali hazırda aynı biçimde kullanılıyor. Ayrıca şut çekildiğinde, savunma oyuncularının topun önüne uyuyarak kalelerini korunmaları da, yeniden senelerdir korunan özellikler arasında…

Göze güzel gelen futbol
Yeni çalım hareketleri ve yeni top sürme tarzları da her zaman olduğu gibi üretimde yer alacak. Serinin evvelki oyunlarında çok fazla tesirli olmayan duran top organizasyonları da elden geçirildi. Böylelikle duran toplar, savunma halindeki ekiplerin fobili düşü olacak. Geliştirilen grafiklerle Pro Evolution Soccer 2008, tüm bu özelliklerini oldukça zaferli görsellerle de buluşturarak, kullanıcılarına sanki sanal bir futbol şöleni sunmayı tasarlıyor.

Üretimle alakalı yayınlanan ilk görsellerde bazı donakaltıcı enstantanelere yer verilmiş. Misalin toplu halde maçı televizyondan izleyen taraftarların heyecanı, bir başkasında ise yemek masasında yeisten kahrolan fanatikler… Fotoğraflardan birinde ise maç oynanırken menüye geçildiği ve ekranın sağ tarafında yedek kulübesinin görüntülendiği dikkat sürüklüyor. Bir detaydan ibaret olsa da gayet güzel düşünülmüş.

PC, X360 ve PS3 için ‘yeni jenerasyon’ olarak adlandırılan versiyonları satışa sunulacak Pro Evolution Soccer 2008’in. Bu versiyonlar geliştirilmiş edit modu haricinde, yüksek ayrıntılı grafiklerle de göz dolduracaklar. PS2, PSP, DS sahipleri ise, görsel olarak bir ekip kayıpları olsa da, PC ve yeni jenerasyon konsol sahipleri ile aynı futbol heyecanını yaşayacaklar.

Tags: PC, pro evolution soccer 2008, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts