Playstation 5 ve yeni Xbox'ın ilk oyunu ortaya çıkmış olabilir

Playstation 5 ve yeni Xbox’ın ilk oyunu ortaya çıkmış olabilir

Aralık 5, 2019 0

Cyberpunk 2077‘nin PS5 ve yeni Xbox‘a gelebileceği belirtildi. Bildiğiniz gibi Playstation 4 ve Xbox One çıkalı bu sene itibari ile bütün 5 sene olacak. Her ne kadar geçtiğimiz senelerde PS4 Pro ve Xbox One X ile ekipman aktüellemeleri alsalar da her iki konsolun yeni versiyonları için şimdiden avuçlarımız kaşınmaya başladı diyebiliriz. Bir neslin vasati 6 sene ortamında olduğunu göz önüne alırsak muhtemelen 2019 ve 2020 senelerinde bu mevzuda zorunlu adımlar atılacaktır diye düşünüyorum. Tabi şu anda çıkacak daha onlarca ehemmiyetli reyin olduğu için bu konsollar ve bu konsollara çıkacak muhtemel oyunlar hakkında pek bir şey konuşulmuyor. İşte bu vaziyeti bozan işletme CD Projekt Red oldu.

Cyperpunk 2077, PS5 ve yeni Xbox’a gelebilir

Geçtiğimiz günlerde Pareto Securities Gaming Seminar 2018 adlı bir seminer hakikatleşti ve bu seminere CD Projekt Red takımından Piotr Nielubowicz ve Adam Kicinski de katıldı. İşte bu seminerde konuşan CD Projekt yetkilileri Cyberpunk 2077‘nin yeni jenerasyon konsollar için hazırlandığını da ifade etmiş.

Şu anda geliştirdikleri oyunun, başka bir deyişle Cyberpunk 2077‘nin mevcut ve yeni jenarasyon teknolojiler konsollar için geliştirildiğini dile getiren CD Projekt takımı böylece dolaylı yoldan da olsa yeni jenerasyon konsollara reyin geliştirdiklerini söyleyen ilk işletmelerden birisi oldu. Bir öbür taraftan E3 fuarında ortaya çıkmasını umduğumuz Cyberpunk 2077 için birkaç sene beklememiz gerektiğini de kavrıyoruz.