Monster Hunter World, Capcom'un en iyi satan oyunu oldu

Monster Hunter World, Capcom’un en iyi satan oyunu oldu

Aralık 5, 2019 0

Bu yılın başında çıkan Monster Hunter World kasırgası hala devam ediyor. Oyuncuları büyük bir sarih dünyaya vazgeçerek canavarların peşine düşüren Monster Hunter World, söylenene göre Capcom‘un en iyi satan markası haline geldi. Söylenen sayılara göre reyin, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında dijital satışlar da dahil olmak üzere 7.5 milyon adet satmış gidişatta. Özellikle daha evvelinde Japon bölgesine yüksek satış sayılarına erişen Monster Hunter World, bu sefer Batı bölgesinde de zaferli bir konuma geldi.

Monster Hunter World, 7.5 milyon adet satmayı başardı

Sonbahar aylarında PC platformuna da çıkması beklenen oyunun, yaşadığı portlama neticeyi suratından PC’ye geç çıkacağı belirtilmişti. PC’de 4K 60 FPS standartına sahip olması beklenen reyin, sene sonuna kadar 10 milyon satış sayısına rahat bir biçimde erişecek gibi gözüküyor.

Şahsen oyunun daha yüksek bir satış sayısını hak ettiğini düşünüyorum. Keza rakiplerine kıyasla Monster Hunter World içerisinde 60 dolara göre oldukça fazla içerik bulunmakta. Suratlarca saat oyuncuyu kendine bağlayabilen zaferli üretim, oyuncu nezdinde de zaferli bulunuyor.