Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a geri dönüyor! İşte tarih

Haziran 16, 2021 0

Cyberpunk 2077 çıkışından beri sıkıntılarıyla gündem oluyor. Sony kullanıcıların oyuna olan iade taleplerine rağmen üretimi PlayStation Store üzerinden kaldırmıştı. Artık ise güncellenmiş bir formda geri dönüyor. Sony, oyunun mağazaya geri döneceği tarihi açıkladı.

Oyun PlayStation Store’a düzeltilmiş bir halde eklenecek

Cyberpunk 2077, 2020 yılı Aralık ayı prestijiyle PlayStation Store‘dan kaldırılmıştı. Sony oyunun tekrardan PS Store üzerinde yayınlanacağını duyurdu. Şirket üretimin 21 Haziran 2021 tarihinde geri ekleneceğini belirtti. Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED oyunu düzeltmeye çalıştıklarını Sony’e bildirdi. Üretimin konsol sürümünde bulunan mümkün kusur düzeltmeleri ve güncellemelerle ilgili daha fazla detay sunulmadı.

Sony tarafından yeni gelen bir açıklamaya nazaran oyunun PlayStation 4 sürümünün PlayStation Store üzerinde listelendiği açıklandı. Tıpkı vakitte PlayStation 4 üzerinde performans meselelerinin devam edeceğini söyledi.

CD Projekt RED yöneticileri oyun mağazadan kaldırıldığından bu yana Sony‘e sık sık rapor verdiler. Verilen rapor Cyberpunk 2077‘de yer alan birçok yanılgı ve performans konusundaki düzeltmeler üzerineydi. Stüdyo konsol, PC ve Google Stadia sürümleri için çok sayıda yama yayınladı. Mayıs ayı sonlarında CD Projekt RED ortak CEO’su Adam Kiciński yatırımcılara oyunun istikrarı konusunda kayda kıymet bir ilerleme olduğunu söyledi. Yanı sıra Kiciński olayın son olarak Sony’de bittiğini belirtti.

Cyberpunk 2077 önemli satışlarla lakin bir o kadar değerli problemlerle piyasaya çıktı. Microsoft ve Sony oyun için geri ödeme seçeneğini kullanıcılara sundu. Hatta Microsoft Xbox mağazasına Xbox One sahipleri için bir ihtar etiketi ekledi. Sony, üretimi PlayStation Store üzerinden çıkartmak için daha önemli bir adım attı. Konsol sahipleri şu an oyunu fizikî bir formda alabiliyor, fakat dijital mağazadan satın alınamıyor. CD Projekt RED dijital versiyonun yokluğunun Xbox ve PC’nin yanı sıra PlayStation‘daki satışları da yavaşlatmış olabileceğini söyledi.

Cyberpunk 2077 yılın ikinci yarısında yeni kuşak konsollara tekrar geliyor

CD Projekt RED oyunun imaline yaklaşık 10 yıl üzere bir müddet harcadı. Şirket,yapımı gelecek yıllarda da satacağı uzun vadeli bir yatırım olarak gördü. Cyberpunk 2077’nin tek oyunculu kıssası için indirilebilir içerik ve bu yılın ikinci yarısında PlayStation 5 dahil olmak üzere yeni kuşak konsollara yükseltme kelamı verildi.

Tags: Cyberpunk 2077, İçi̇n, oyun, sony, Yapımı Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts