Overwatch an itibariyle 40 milyon oyuncu sayısına ulaştı

Overwatch an itibariyle 40 milyon oyuncu sayısına ulaştı

Aralık 4, 2019 0

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen, oyuncular tarafından oldukça sevilen çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Overwatch tam 40 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Overwatch 2017 yılında 35 milyon oyuncu sayısına ulaşmıştı

Blizzard’ın oyunun ikinci yılını kutlayacağı bu dönemde Overwatch önemli bir başarıya imza atarak tam 40 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı. Oyun direktörü Jeff Kaplan bugün bir geliştirici güncellemesini de açıkladı. Oyun ikinci yıl dönümünü, Overwatch’ın eski içerikleriyle ve bazı kilidi açılacak kozmetikleri oyuna ekleyecek olan mevsimsel bir etkinlikte kutlamaya hazırlanıyor. Ayrıca Kaplan, oyunun 40 milyon oyuncuya ulaşmasına da değinerek, Ekim 2017 itibariyle 35 milyon olan oyuncu sayısının an itibariyle 40 milyona ulaşarak yaklaşık beş milyon kişi daha arttığını belirtti.

24 Mayıs 2016 tarihinde piyasada yerini alan Overwatch oyunundaki oyuncu sayısındaki artışın günümüzde gözle görülür şekilde yavaşladığı söylenebilir, ancak artışın buna rağmen devam etmesi oyun adına iyi bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Ayrıca geliştirici güncellemesi ile gelecek olan etkinliklerin 22 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Konu ile ilgili videoya aşağıda ulaşabilirsiniz.