CoD: Warzone İçin Geliştirilen Hile Erkenden Engellendi

Temmuz 14, 2021 0

Geçtiğimiz günler içinde Call of Duty: Warzone, yeni ve ‘tespit edilemez’ bir hile sistemiyle karşı karşıya kalmıştı. User Vision Pro ismiyle gösterilen bu hile yazılımı, oyuncuların nişan almalarını otomatik olarak gerçekleştiriyor, silahı da kendisi ateşliyordu. Hilenin en makus yanıysa sadece PC’de değil, konsolda da kullanılabilecek olmasıydı.

Call of Duty: Warzone oyuncularının daha hileyi görmeden oyundan soğumalarına neden olacak bu hile, Activision tarafından da yayınlanan görüntüler sayesinde görüldü. Geliştirici şirket, bu hileyi barındıran tüm görüntülerin kaldırılması için harekete geçti. Hile barındıran görüntülerin yanı sıra Activision, hilenin yapımcısıyla da temasa geçerek oyuncuları sevindirecek kararın alınmasını sağladı.

Hilenin geliştiricisi internet sitesini kapattı:

Activision, User Vision Pro isimli kelam konusu hilenin geliştiricisi olan User101 bağlantıya geçti ve bunun akabinde geliştirici, hileyle bağlı olan internet sitesini kapattı. Bununla birlikte hileyi geliştirmeye devam etmeyeceğini de paylaştığı bir açıklamayla duyurdu:

Activision Publishing, Inc’in talebi üzerine, artık onların oyunlarından yararlanmak için kullanılabilecek yazılımlar geliştirmeyecek yahut bunlara erişim sağlamayacağım. Maksadım asla yasa dışı bir şey yapmak değildi. Bu projeye bu kadar dikkat çeken görüntünün sonunda ‘Çok yakında’ yazıyordu. Yazılım hiç yayınlanmadı.

Call of Duty: Warzone’da oyuncuların sesini dinlemeye devam eden Activision, hile yayınlanmadan önünü kesmesiyle tekrar oyuncuların takdirini toplamayı başardı. Activision, hileye karşı olan gayretinde bugüne kadar toplamda 500 binden fazla oyuncuyu banladı.

Tags: Activision, hile, Oyuncuları Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts