Battlefield 2042, Bir Özelliğiyle Oyuncuları Üzecek

Temmuz 14, 2021 0

Geçtiğimiz haftalarda DICE ve EA, birinci duymaya başladığımız günden itibaren merakla takip ettiğimiz Battlefield 2042’yi tanıtmıştı. Battlefield serisinde bizi tekrar çağdaş vakte, hatta geleceğe götürecek olan yeni oyunun fragmanı, daha evvel Battlefield oynayan ya da oynamayan herkes tarafından büyük ilgiyle karşılaştı.

22 Ekim’de çıkacağı açıklanan Battlefield 5 hakkında EA bugün hem sevindiren hem de üzen bir açıklama yaptı. Paylaşılan yeni blog yazısında şirket, rastgele bir kesin tabire yer vermeden PC ve yeni jenerasyon konsollar ortasında çapraz platform takviyesinin olabileceğini söyledi. Bununla birlikte platformlar ortasındaki ilerleme ve satın alımlar da birbiriyle eşleştirilecek.

Bir evvelki konsola sahip olanlar dışlanacak:

İşin üzücü kısmıysa bir evvelki jenerasyon konsollara sahip olanları ilgilendiriyor. Çapraz platform dayanağı, temel olarak iki farklı küme biçiminde yer alacak. Birinci kümede PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 oyuncuları cayır cayır 128 kişilik maçları oynayacakken ikinci kümedeki PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları, sadece birbirleriyle karşılaşacak ve 64 kişilik modlarda yer alacak.

Elbette eski jenerasyon konsolların birbirleriyle eşleşmesi bilerek ve istenerek yapılan bir şey değil. Battlefield 2042, 128 kişilik sunucularla bu aygıtların baş edemeyeceği kadar donanım gerektirecek. Münasebetiyle her ne kadar üzücü olsa da bir evvelki kuşak konsollara sahip olan oyuncuların durumu şimdiden kabullenmeleri gerekiyor.

PC ve yeni jenerasyon konsol oyuncuları, birbirleriyle karşılaşmamayı da seçebilecekler. Bilgisayar oyuncuları sırf bilgisayar oyuncularıyla, konsol oyuncuları da sadece konsol oyuncularıyla müsabaka imkanına sahip olabilecekler. Battlefield 2042’nin çapraz platform dayanağı, bu yaz teknik alpha sürümüyle birlikte sadece davet edilen oyuncularla test edilecek.

Tags: battlefield, Oyuncuları, yeni Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts