Okul müdürü, velilerden Fortnite'ın evlerde yasaklamasını istedi

Okul müdürü, velilerden Fortnite’ın evlerde yasaklamasını istedi

Aralık 4, 2019 0

Battle Royale türünün en çok oyuncuya hitap eden yapımı olan Fortnite tarafında yine ilginç bir olay yaşandı. Avusturalya‘da bir okul müdürünün sınıf velilerine gönderdiği e – postada , öğrencilerin evde Fortnite oynanmasının yasaklanması gerektiği yazılması, video oyun dünyasını şaşırttı. Küçük oyuncuların tanımadıkları insanlarla iletişime geçmesinin sakıncalı olduğu konusuna değinen okul müdürü, oyunda mesajlaşmanın kapatılmadığına dikkat çekti.

Okul müdürü, Fortnite’tan rahatsız oldu

Ülkemizde olmasa da özellikle Amerika’da ortaya çıkan oyunlar üzerinden çocukların taciz edilmesi fazlasıyla ciddi bir konu. Ancak bu duruma önlem almak amacıyla çocuklara Fortnite‘ın yasaklanması geçici bir çözüm olabilir. Çünkü internet kavramı, sadece Fortnite’tan oluşmuyor. Daha çok insanları sanal ortamda sosyalliğe iten oyunlarda çıkan taciz durumunun Fortnite’a da sıçramış olması üzücü bir durum.

Velilerin okul müdürünün bu önerisini değerlendirip değerlendirmediği belli değil. Fakat genç nesle göre popüler kültüre biraz daha soğuk bakan eski nesil velilerin çoğu, muhtemelen okul müdürünün bu önerisini ciddiye alacaktır. Epic Games yetkilileri ise şimdilik duruma ilişkin bir açıklama yapmadı. Bakalım sonuç ne olacak?

Okul müdürü, velilerden Fortnite'ın evlerde yasaklamasını istedi

Tags: Aksiyon, Epic Games, Fortnite, Mac, PC, People Can Fly, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts