TRT Spikeri Chiesa’ya ‘Inzaghi’ Dedi, Toplumsal Medya Yıkıldı

Temmuz 6, 2021 0

Futbolseverlerin heyecanla takip ettiği EURO 2020‘de artık son viraja girmiş durumdayız ve turnuvanın birinci yarı final maçı, bu akşam İtalya ile İspanya ortasında oynandı. Müsabaka, durum bolluğu ve tempo açısından seyir zevki yüksek bir müsabaka olmasa da turnuvanın Türkiye’deki yayıncı kuruluşu olan TRT’nin İtalya-İspanya maçındaki spikeri Levent Özçelik yaşamış olduğu şanssız lisan sürçmesi(!) ile maça cümbüş getirdi.

Turnuvanın en kıymetli favorileri ortasında yer alan İtalya, maçın 60. dakikasında Federico Chiesa‘nın atmış olduğu gol ile İspanya karşısında 1-0 öne geçti. Fakat spiker Levent Özçelik, golü atan futbolcu olarak Chiesa’nın ismini anons etmek yerine 2012 yılında futbolu bırakan İtalyan futbol efsanesi Filippo Inzaghi‘nin ismini tekraren anons etti. Varsayım edebileceğiniz üzere bu enteresan ve komik karışıklık, maçın temposundan sıkılan toplumsal medya kullanıcıları için harika bir mizah materyali oldu.

Maçın temposundan sıkılan toplumsal medya kullanıcıları bu sefer işi bir adım öteye taşıyarak kelam konusu lisan sürçmesini(!), Federico Chiesa’nın Vikipedi sayfasındaki açıklamayı güncelleyerek daha da büyüttüler. Olağan koşullarda Chiesa’nın Vikipedi sayfasında “Federico Chiesa, kanat mevkisinde oynayan İtalyan ulusal futbolcudur. Şu anda Fiorentina’dan kiralık olarak Juventus’ta forma giymektedir” sözleri yer alırken; kelam konusu yanlışın akabinde açıklama şu halde güncellendi:

“Federico Chiesa, kanat mevkisinde oynayan İtalyan ulusal futbolcudur. Şu anda Fiorentina’dan kiralık olarak Juventus’ta forma giymektedir. Asıl ismi Inzaghi’dir. Orta sıra Fernando Torres olarak da anılır.”

Lakin kısa mühlet sonra bu açıklama da güncellendi ve futbolcunun ismi Federico Chiesa Inzaghi Del Piero Maldini olarak güncellenirken açıklamanın sonuna “Levent Özçelik’i çok sever. Levo da onu” tabirleri eklendi. An prestijiyle her iki açıklama da düzeltilmiş ve Chiesa’nın orjinal Vikipedi açıklaması eklenmiş durumda.

Kelam konusu kusurun toplumsal medyada viral olması, Levent Özçelik’in de kulağına gitmiş olacak ki deneyimli spiker maç esnasında tekraren yapmış olduğu yanılgı nedeniyle seyircilerden özür diledi. Uzun yıllardır FIFA Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Şampiyonası’nda spikerlik yapan Levent Özçelik’e yaşamış olduğu iş kazası nedeniyle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sıkıcı bir maçta toplumsal medya kullanıcılarına eğlenecek ‘bir şeyler’ verdiği için de teşekkür ediyoruz.

Levent Özçelik’in Federico Chiesa’ya Inzaghi demesi üzerine yapılan birtakım toplumsal medya paylaşımları

Tags: futbol, İtalya, Levent Özçeli̇k, Mac, sosyal medya Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts