Hayran yapımı Half-Life 3 için 13 dakikalık oynanış videosu!

Hayran yapımı Half-Life 3 için 13 dakikalık oynanış videosu!

Aralık 3, 2019 0

Büyük beklentilere rağmen Valve firmasının diğer 3. oyununu beklediğimiz serilerde yaptığı gibi bir türlü çıkarmadığı Half-Life 3 için dönem dönem farklı çalışmalar karşımıza çıkıyor. İşte bu çalışmalardan biri olan Boreal Alyph kod adlı Half-Life 3 projesinden önemli bir gelişme karşımıza çıktı.

Hayran yapımı Half-Life 3 için 13 dakikalık oynanış videosu geldi!

henüz geliştirme aşamasında olan bu Half-Life 3 projesi için yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Üstelik oyunun ana dinamiklerinin net bir şekilde gözüktüğü bu video tam 13 dakika uzunluğunda. Keep Away From Fire ekibi tarafından geliştirilen bu projenin esin kaynağı ise Marc Laidlaw’ın kısa Half-Life Episode 3 hikayesi olmuş. Hatırlarsanız 2016 yılında Valve’dan ayrılan ve ilk oyunun da hikayesini yazan Marc Laidlaw, 2017 yılında Episode 3 hikayesini takipçileri ile paylaşmıştı. İşte Boreal Alyph isimli bu yapım, hikaye olarak Laidlaw’un hikayesini temel alıyor.

Oynanış olarak serinin eski oyunlarının izinden giden ve valve’dan bir yasak çıkmaz ise oyunculara güzel bir nostalji yaşatacağa benzeyen projenin bu videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.