Fortnite, YouTube üzerinde tarihi bir izlenme rekoruna imza attı

Fortnite, YouTube üzerinde tarihi bir izlenme rekoruna imza attı

Aralık 4, 2019 0

Son zamanların en sevilenlerinden Fortnite Battle RoyaleYouTube üzerinde yeni bir rekora imza attı. Oyun Minecraft’ın elinde bulundurduğu rekoru kırarak YouTube üzerinde en fazla görüntülenen oyun oldu. Daha önce de YouTube üzerinde bir rekor kıran Fortnite, aynı zamanda bir ay içerisinde YouTube platformuna hakkında en çok video koyulan oyun olmayı başarmıştı.

Fortnite YouTube üzerinde en fazla görüntülenme alan oyun oldu

YouTube’dan Ryan Wyatt, Twitter üzerinden the Battle Royale turnuvasının 42M izlenme alması ile tarihin en çok izlenen oyun videosu olduğunu duyurdu. Aynı zamanda oyunun YouTube üzerinde olduğu gibi oyun Twitch.tv yayıncıları arasında da oldukça popüler olduğunu belirtelim. Bu aralar yayıncılar arasında popülerliğini korumayı başaran Fortnite için daha önce de şarkıcı Drake’in katıldığı bir yayın gerçekleştirilmiş ve Drake canlı yayında Fortnite oynamıştı. 

Fortnite oyununun bu platformalarda bu kadar popülerleşmesi ile beraber  Minecraft, PUBG ve Clash Royale gibi popüler oyunların izlenme oranları Fortnite’ın başarısı tarafından etkilendi. Diğer oyunların izlenme oranı da Fortnite’tan sonra epey düştü. Görünen o ki insanlar Fortnite’ı oynamayı sevdikleri kadar izlemeyi de seviyorlar.