Far Cry 5 ilk haftasında Steam'de yarım milyondan fazla sattı

Far Cry 5 ilk haftasında Steam’de yarım milyondan fazla sattı

Aralık 4, 2019 0

Ubisoft‘un 2018 yılında çıkardığı ilk büyük oyun Far Cry 5, Birleşik Krallık‘ta satış listelerine birinci sıradan girerek en iyi çıkış yapan oyun oldu, Steam platformu üzerinde ise oyun ilk haftasından yarım milyon satışı aştı. Steam‘den elde edilen satış verilerine göre 27 Mart tarihinde piyasaya sürülen oyun çok geçmeden yarım milyonun üzerinde kullanıcı tarafından satın alındı.

Far Cry 5 satışları her platformda iyi gidiyor

Montana’nın yakınlarında hayali bir yer olan Hope County adlı mekanda geçen oyunda Hope County‘in liderliğini Cennetin Kapısı adında bir kıyamet tarikatı kurmuş olan Seed ailesi elinde tutuyor, Seed ailesindeki her bireyin oyunda farklı görevlere sahipler. 

Far Cry 5 iyi giden satışların yanında kendi içerisinde de bir rekor kırmıştı. Far Cry serisinin üçüncü oyununda yer alan karakter Vaas ana kötü olarak Far Cry oyunlarında şimdiye kadar en sevilen karakterdi. Far Cry 5’in yayınlanması ile oyuncular Seed ailesinden Joseph Seed‘i daha çok sevmiş gibi görünüyorlar ve Far Cry‘ın en bilinen karakterlerinden biri olan Vaas bu rütbeyi tarikatın beyni olan karaktere kaptırmış duruyor.