Assassin's Creed Odyssey bu kere eşcinselleri kızdırdı

Assassin’s Creed Odyssey bu kere eşcinselleri kızdırdı

Aralık 4, 2019 0

Geçtiğimiz yılın en çok satan oyunlarından bir tanesi olan Assassin’s Creed Odyssey‘e aktüelleme gelmeye devam ediyor. Senenin son yarıyıllarında çıkan üretim, senenin en iyi oyunları arasında gösteriliyordu. Reyin için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Legacy of the First Blade DLC‘sinin ikinci kısmı ise oyunun öyküsünü hoş bir biçimde devam ettiriyor. Fakat DLC’de bulunan bir kısım, oyuncuları kızdırmış durumda.

Assassin’s Creed Odyssey’den afallatan hareket

Oyunun öyküsünün bir kısmında ana şahsiyetimizin çocuğu olabiliyor. İlişkilerin ehemmiyetli bir seviyede olduğu Assasin’s Creed Odyssey‘de şayet istersen eşcinsel olabiliyorduk. Ancak DLC’de bulunan kısımda eşcinsel olsanız dahi, karşı tür ile ilişkiye girip çocuk yapabiliyorsunuz. Şayet oyunda çocuk yapma başarımını açmak istiyorsanız, karşı türle ilişkiye girmek zorundasınız. Bu gidişata tepki gösteren eşsincel topluluklar ise Ubisoft’u tenkit etti. 

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eşcinsel fertlerden oluşan toplulukların bu mevzuyu tenkit etilmesini haklı buluyor musunuz? Bakalım Ubisoft mevzu ile ilgili rastgele bir söyleme yapacak mı? İlerleyen günlerde göreceğiz. 2019 senesinde yeni bir AC oyunu çıkartmayacağını söyleyen Ubisoft, seriyi 1 yıllığına dinlendirecek.

Tags: Aksiyon, Assassin's Creed Odyssey, PC, PlayStation 4, Ubisoft, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts