Xiaomi, Takanların Kendini ‘Iron Man’ Gibi Sezeceği Uslu Gözlüğünü Duyurdu

Xiaomi, Takanların Kendini ‘Iron Man’ Gibi Sezeceği Uslu Gözlüğünü Duyurdu

Eylül 26, 2021 0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 15 Eylül’de yarın bir aktiflik reelleştirecek. İşletme, bu aktiflik kapsamında tertemiz mahsullerini tanıtacak. Ancak tanıtımı bekleyemeyen işletme, geçtiğimiz saatlerde yeni bir sektöre girdiğini duyuru etmiş oldu. Xiaomi, henüz konsept evresinde olan uslu gözlüğünü resmen duyurdu. Gözlüğün konsept evresinde olması, çıkış tarihi ve maliyetinin saklı kalmasına yol açıyor.

Xiaomi’nin uslu gözlükleri, genel tasarımıyla bir güneş gözlüğü gibi görünüyor. MicroLED teknolojisinin kullanıldığı ve bu teknolojinin optik dalga görüntüleme teknolojisi ile birleştirildiği gözlük, Xiaomi Kurucusu Lei Jun‘a göre bugüne kadarki en iyi tecrübeyi sunabilecek. Peki Xiaomi’nin konsept evresinde olan uslu gözlüğü nasıl görünüyor?

Karşınızda Xiaomi’nin uslu gözlüğü

Xiaomi

Xiaomi’nin uslu gözlükleri, sadece 51 gram ağırlık kıymetine sahip. Sahip olduğu ekranda bildirim gösteren, arama yapılmasını sağlayan, resim sürükleyebilen ve asıl zamanlı metin tercümesi yapabilen gözlük, XiaoAI adlı asistan ile entegre olarak çalışabiliyor. Bu anlattıklarımız, bildirimlerden ve öbür şeylerden gözünüzün önünü görmekte zorlanacağınızı düşündürebilir. Ancak böyle bir şey mevzubahisi değil. XiaoAI ile sadece ehemmiyetli olan bildirimleri görüntüleyebileceksiniz.

Xiaomi’nin konsept teknolojisi, bir çift mikrofon ve hoparlörle geliyor. Bu sayede arama yapmak ve gelen aramayı cevaplamak için uslu telefona gereksinim dinlenmiyor. Öte yandan; gözlüğün üzerindeki 5 MP’lik kamera ile resim çekimleri yapılabiliyor. Dahili Wi-Fi ve Bluetooth gibi özellikleri de bulunan gözlük, sahip olduğu dört çekirdekli ARM operasyoncu ile performans açısından da mesele yaşatmayacak gibi görünüyor.

Tags: Iron Man Gibi Hissettiren Akıllı Gözlüğünü Duyurdu, Xiaomi Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts