Bizi Bir Tek Sen Kavradın: Netflix’in En Ucuz Olduğu Ülkeler Belirli Oldu Türkiye Kaçıncı Sırada?

Bizi Bir Tek Sen Kavradın: Netflix’in En Ucuz Olduğu Ülkeler Belirli Oldu Türkiye Kaçıncı Sırada?

Eylül 26, 2021 0

190 ülkede faal olarak hizmet vermekte olan dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix‘le alakalı sansasyonel bir araştırma yapıldı. Yerel maliyetlendirme siyaseti uygulayan platformun hangi ülkelerde daha ucuz olduğunu inceleyen Statista, Comparitech’in bilgilerini kullanarak bir liste oluşturdu. Oluşturulan liste, Netflix’i en ucuz kullanan ülkelerden bir tanesinin Türkiye olduğunu gözler önüne seriyor.

Statista’nın derlediği bilgilere göre dünya genelinde bu hizmeti en ucuza kullanan ülke, Arjantin. Ülkenin yerel para üniteyi olan pezoya göre maliyet oluşturan Netflix, bu ülkede standart tasarısını sadece 4,67 dolara satıyor. Arjantin’in hemen üzerinde ise Türkiye yer alıyor. Netflix’in standart üyelik koliyi, Türkiye’de 4,75 dolara mülk oluyor. Netflix’in anavatanı Amerika Birleşik Devletlerinde standart tasarı için 13,99 dolar istendiğini düşündüğümüzde, Türkiye ve Arjantin’in bu maliyetin çok daha altında hizmet satıldığını söyleyebiliriz.

İşte dünya genelinde Netflix’i en ucuza kullanan ülkeler

Netflix

Arjantin ve Türkiye’nin ardından Netflix’i en ucuza kullanan ülke, Brezilya. Netflix standart tasarıyı bu ülkede, 6,18 dolara mülk oluyor. Kolombiya‘da 7,04 dolar olan kutu maliyeti, Peru‘da 8,49 dolar, Hindistan‘da 8,81 dolar, Filipinler‘de 9,16 dolar ve Güney Afrika‘da ise 9,44 dolar olarak tanımlanmış gidişatta.

Bu arada; Netflix’in 190 ülkede hizmet veriyor olmasına karşın hala dünya genelinde kullanılabilir olmadığını da belirtmek gerekiyor. Özellikle de Afrika’da, Netflix’in varlığından habersiz olan çok rakamda ülke var. Platformun tüm bu ülkelerde de hizmet vermesi vaziyetinde tablo değişir mi meçhul ancak mevcut şartlar, Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının pek çok ülkedeki harcayıcıdan çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Tags: Netflix’in En Ucuz Olduğu Ülkeler Belli Oldu Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ