Witcher 3 rejisörü CD Projekt RED'den ayrıldı

Witcher 3 rejisörü CD Projekt RED’den ayrıldı

Mayıs 10, 2021 0

Son zamanlarda CD Projekt RED’de iyi şeyler olmuyor. Yakın zamanda firma içinde hakikatleştirilen bir “işyeri zorbalığı soruşturması” sonucunda Witcher 3 rejisörü Konrad Tomaszkiewicz firmadan ayrıldı. İşin tuhaf yanı ise, Konrad’ın soruşturmada aklanmış olmasına karşın istifa etmiş olması.

İlginizi çekebilir: Bu Witcher 3 modu oyuna yeni misyonlar ekliyor

Witcher 3 rejisörü CD Projekt RED’den istifa etti

Konrad Tomaszkiewicz, soruşturmadan aklanmasına karşın istifasını vererek “yol açtığı bütün agresiflik için özür dilediğini” söyledi. Witcher 3’te rejisörlük ve Cyberpunk 2077’de ikinci rejisör ve üretim başkanlığı yapan Konrad Tomaszkiewicz, CD Projekt RED’den bu biçimde istifa etti. Bloomberg, Konrad’ın zorbalık yargılamalarına dayanan uzun bir iç soruşturmanın mevzusu olduğunu bildirdi. Soruşturma için oluşturulan bir kurul onu masum bulurken, Tomaszkiewicz yeniden de işinden istifa etmeyi seçti.

Witcher 3 rejisörü CD Projekt RED ekibine yolladığı bir e-postada, pake çıkılmasına karşın “birçok insan benimle çalışırken fobi, stres veya rahatsızlık seziyor” diye yazdı. Sebep olduğu tüm kızgınlıklar için özür dileyerek ayrıldı ve tutumunu değiştirmek için çalışmayı tasarladığını söyledi.

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED'den ayrıldı

Konrad Tomaszkiewicz uzun müddettir CD Projekt RED’de çalışıyordu ve çalışmaları 2007’de yayınlanan ilk Witcher oyununun hikaye tasarımına kadar uzanıyordu. The Witcher 3 ve genişlemeleri Hearts of Stone ve Blood & Wine için rejisör rolünü üstlenmeden evvel The Witcher 2’de baş misyon tasarımcısı olarak çalışmıştı. Cyberpunk 2077’de ilk olarak tasarım direktörü ünvanını aldı ve daha sonra CD Projekt RED’de reyin geliştirmeden mesul başkan destekçisi pozisyonuna geçti. Bu da onu haliyle firma için ehemmiyetli bir ad yapıyor ve kaybının da ehemmiyetini artırıyor.

Bakınız: Cyberpunk 2077 baş reyin tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı

Tomaszkiewicz’in istifası, Cyberpunk 2077’nin baş reyin tasarımcısı Andrzej Zawadzki’nin firmadan ayrılmasından bir ay sonrasına denk geldi. Cyberpunk’ın çıkışının ardından CD Projekt RED gerçekten zorlu bir sürecin içine doğru çekilmekle kalmadı, ehemmiyetli çalışanlarını kaybetmeye de devam ediyor. Ancak yeniden de Cyberpunk 2077 için aktüellemeler gelmeye devam ediyor. Şayet hala okumadıysanız, alttaki bağlantıdan son aktüellemenin detaylarına ulaşabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Bakınız: Cyberpunk 2077 1.22 yaması neler getiriyor?

Tags: Aksiyon, Bandai Namco, CD Projekt Red, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, playstation 5, Role Playing Game, The Witcher 3: Wild Hunt, XBox One, Xbox Series X Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts