CDPR'nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

Mayıs 10, 2021 0

Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı CD Projekt Red; The Witcher 3 Wild Hunt oyununu yine canlandırmak istiyor. Konsollar için tabiri caizse “cilalı” bir yeni nesil sürüm hazırlığı içerisinde olan işletme, 2015 senesinin gözde oyununu yeni nesilde canlandırmak için mod geliştiricilerine yönelmiş durumda.

Orijinal CD Projekt Red sanatsal vizyonuna sadık kalarak yaratılmış, bağlantıdan da ulaşabileceğiniz “The Witcher 3 HD Reworked” projesi, grafik düzenlemesi üzerine CD Projekt Red’i hareket geçirmişti. İşletmenin mod geliştiricisi ile irtibata geçtiği ve bu modun, yeni “cilalı” versiyon için büyük olasılıkla aktüellemeye dahil edileceği biçiminde söylentiler ortaya atılmıştı. Nitekim Kotaku’nun bildirdiğine göre bağlantıdan ulaşılabilir CD Projekt Red yaptığı açıklamada işbirliğini doğruladı ve şunları ilave etti: “The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Xbox Series X | S, PlayStation 5 ve PC için tasarlanan yeni nesil sürüm ve aktüellemeleri için kendi çabamıza ek olarak, muhtelif mod geliştiricileri ile de konuşuyoruz.”

CDPR'nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

CD Projekt Red, mod geliştiricileri ile bağlayıcı bir uyuşma olmadığını da sarihliğe kavuşturdu. Bu aynı zamanda CD Projekt Red’in bu mod geliştiricilerine yaptıkları çalışmalar dolayısıyla hak ettikleri -ya da edecekleri- için ödeme yapma tasarıları olup olmadığını da netleştiremeyeceği anlamına geliyor.

The Witcher 3 Wild Hunt, öbür oyuncular ve mod geliştiricileri ile birlikte, piyasaya sürüldüğü 2015 senesinden beri istikrarlı bir biçimde ilerliyor. Grafik üzerinde yapılan iyileştirmeler, CD Projekt Red’in mod takip eden oyuncuları için natürel bir keşif alanı olsa da yeni nesil Witcher’ın bu oyuncular için daha büyük ve tatmin edici bir keşif alanı sunacağını hipotez ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Bu Witcher 3 modu oyuna yeni görevler ekliyorİlginizi çekebilir: 50’den fazla mod yüklenen Witcher 3, 4K çözünürlükte şahane gözüküyor

The Witcher 3 Wild Hunt’ın geleceği

CD Projekt Red’in geçen sene 300 milyon dolardan fazla kar elde ettiğini düşünürsek, hayranlar tarafından yapılan modları süratlice bir araya getirmek yerine bunu çok daha profesyonelce yapmak için para da dahil muhtelif kaynakları ayırabileceğini düşünüyoruz. The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Switch, PS4 Pro ve Xbox One X sürümlerinin arkasındaki işletme Saber Interactive’in, bu sürümü işlemek için CD Projekt Red ile sözleşme imza attığını da belirtmek gerekiyor.

Tags: Aksiyon, Bandai Namco, CD Projekt Red, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, playstation 5, Role Playing Game, The Witcher 3: Wild Hunt, XBox One, Xbox Series X Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts