Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik

Watch Dogs 2’de bizi bekleyen 5 önemli yenilik

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Watch Dogs 2’de bizi bekleyen 5 önemli yenilik

Bu sefer sağlam geliyor Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik Dün akşam yapılan özel sunumu ile resmi olarak duyurusu gerçekleştirilen Watch Dogs 2, şu sıralar en çok konuşulan oyunların başında geliyor. 15 kasım’da PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan oyun her anlamda ilkinden daha farklı bir yere sahip.

İki seneyi aşkın bir süredir geliştirildiği belirtilen oyunda Hack dinamikleri hem hikaye hem de oynanışın yine merkezine konumlandırılmış durumda. Oyun ile ilgili dün yazmış olduğumuz tüm detaylara ve oyunun ilk videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Watch Dogs 2’de tabi ki birçok yenilik bulunacak ama şimdi gelin her anlamda ilk oyundan daha farklı duran oyunun bu yeniliklerinden ön plana çıkanlara göz atalım; 1 Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik 1- Yeni birhikaye, yeni bir karakter

Bu tür oyunlarda genelde devam yapımlarında ilk oyunda karşılaştığımız karakterimiz ile maceramıza devam ederiz. Ama hali hazırda derinliğini, geçmişe ait izlerini ve hedefini bildiğimiz Aidan Pearce’ı Watch Dogs 2’de kontrol etmiyoruz. Onun yerine tamamen yeni bir hikayeye sahip olan Marcus Holloway tercih edilmiş.

Bazı oyun severler Aidan’ı görmek isteyebilir ama Marcus’un henüz bilmediğimiz hikayesi ve karakter analizi oyundan alacağımız keyfi de arttıracaktır diye düşünüyorum. Karakter hakkında bildiğimiz tek detay ise ctOS 2.0’ın tahmin algoritmalarının kurbanı olmuş ve işlemediği bir suçla karşı karşıya kalmış olması.
2 Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik 2- Yaşayan bir dünya

İlk oyundan gerekli dersleri alan Ubisoft’un özellikle bu konu üzerine fazlasıyla eğildiğini görüyoruz. Şehrin birçok önemli noktasını oyuna aktaran ekip şehirde karşılaşabileceğiniz birçok öğeyi oyuna aktarmış.

San Francisco’nun bilinen öğeleri dışında çevrenize baktığınızda kendi hayatlarını sürdüren bir halk ile karşılaşıyorsunuz. Köpeğini geziye çıkaranlar, karşılaştığı olay sonucu polisi arayanlar ya da sahile doğru gittiğinizde burada rızkının peşinde koşturan foklar ile karşılaşabileceksiniz. Bu konuda Watch Dogs 2’nin ilk oyundan çok daha iyi bir noktada olduğu şimdiden belli oluyor.

3 Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik 3- Daha fazla etkileşim

Oyunun dünyası bu kadar büyük ve yaşayan bir dünya olunca Watch Dogs 2’deki etkileşim öğeleri de artık göstermiş. San Francisco Bay Area bölgesinde geçen devasa ve dinamik bir açık dünya ortamına girdiğimiz yapımda drone, araba, vinç, güvenlik robotu ve çok daha fazlasını kontrol etme yeteneğine sahip olacağız.

Görevleri tamamlamak için tek bir düşmanı bile öldürmeden gizlilikle ilerleyebilecek ya da Polat Alemdar misali elimizi kana bulamaktan korkmayacağız.Tabi bunun yanı sıra araba kovalamacalarına katılabilecek, Oakland’in canlı mahallelerinde çatılarda koşturabilecek, Silicon Valley’deki yüksek teknoloji firmalarının ofislerine sızabileceğiz. Tüm karakterlerin bilgilerine ulaşabildiğimiz yapımda ayrıca onların telefonlarına müdahale etme şansına sahip olarak yaşanan karmaşadan faydalanma gibi seçeneklerimiz de olacak.

4 Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik 4- Dövüş ve parkur mekanikleri

Oyundaki en büyük yeniliklerden birisi de değişen atmosfer ile birlikte ortaya çıkan yeni işleyiş. Evet yine intikam peşinde koşan ve kendini aklamaya çalışan bir karakterimiz var ama bu karakterin çok daha sepsifik yetenekleri bulunmakta. Watch Dogs 2 ile birlikte daha geniş dövüş yeteneklerine sahipken aynı zamanda daha farklı hareket dinamikleriyle de karşılaşıyoruz.

Dövüş dinamikleri için uzak doğu sporları ile ilgilenen sporcular ile çalışan yapım ekibi aynı zamanda bize parkur koşucularına taş çıkaracak bir karakterin kontrolünü veriyor. Marcus önüne çıkan engelleri çok kolay bir şekilde aştığı gibi sahip olduğu dövüş yetenekleri ile rakiplerini de farklı şekillerde alt edebiliyor.
5 Watch Dogs 2'de bizi bekleyen 5 önemli yenilik 5- Daha iyi ve farklı grafik yapısı

Watch Dogs 2’ye baktığımızda ilk oyuna göre daha renkli bir atmosferin bizi beklediğini görüyoruz. Chicago’nun puslu ve gri havasını geride bırakan yapım ekibi, San Francisco gibi rengarenk bir oyun ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şehirdeki yapılar ve başta da belirttiğimiz yaşayan dünya dışında oyunda daha iyi bir grafik yapısı ile karşılaşacağız.
#watch dogs 2 #pc #playstation 4 #xbox one #aksiyon #ubisoft #ubisoft Yorumlar 42 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:34 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 15.01.2017 05:07 Hep ayni seyi yazmissin Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 15.06.2016 21:40 1. oyun gibi optimasyon özürlü olacak ise yapmasınlar bile
Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 11.06.2016 16:03 No no almayım başkası alsın tipim değilsin üstü kalsın Yanıtla MK Okuru MK Okuru 13.06.2016 02:39 Oğlum ne özenti herifler oldunuz lan siz , No No’ ymuş , özenti herif Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 11.06.2016 03:56 Izleyenler bilir Ben kimim adli filmi izler gibi oldum traileri izlerken hatta bazi sahneler bildigin kopyala yapistir olmus bu heyecanlandiriyor insani Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 11.06.2016 01:16 Ubisoft yine oyucuları öpecek , çıktığında görün nasıl düşüşler yapılmış olacak oyunda! Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: Aksiyon, galeri_13, PC, PlayStation 4, Ubisoft, Watch Dogs 2, XBox One Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts