Turkcell'in web sitesi tasarımı çalındı mı?

Turkcell’in web sitesi tasarımı çalındı mı?

Aralık 7, 2019 0

Turkcell’in web sitesinin tasarımı çalındı mı? Yoksa çalıntı mı?

“Bu site bir yerden tanıdık geliyor” başlığıyla dolanan Flexible Web Design’ın web sitesi . Vakanın arka suratı da mevzubahisi sitenin görünümünün, Turkcell.com.tr ‘nin tasarımıyla birebir aynı olması.
Hadise sosyal ağlarda süratle gelişince, haliyle Turkcell idareyicilerinin de kulağına gitti. Turkcell Bilgi ve İrtibat Teknolojileri Genel Müdür Destekçisi İlker Kuruöz geçtiğimiz günlerde Twitter adresinden yaptığı açıklama ile legal süreci başlattıklarını, Flexible Web Design sınan şirketin Turkcell’in web sitesi tasarımı nı çaldığını belirtti.

Flexible Web Design’ın web sitesine bugün girmek istediğinizde ise sanki bir moloz istifi ile karşılaşıyorsunuz. Legal sürecin başlamasından dolayı yaşanan bir büyüme olarak yorumladık biz bu “tasarım kırılması”nı.

Sosyal medyada dönen geyikler genelde “Hahaha Turkcell’in web sitesi tasarımı çalıntıymış, Amerikalılardan araklamışlar” biçimindeydi. Demek ki neymiş? Amerikalılar da bizden web sitesi tasarımı çalıyormuş artık.

Turkcell.com.tr ‘yi planlayan LBi London şirketinin tasarımcılarından Raymond Brooks’dan aldığımız bilgiye göre Turkcell.com.tr tamamen orijinal olarak, LBi London takımı tarafından hazırlanmış. Turkcell’in meşru süreci başlatmasının ardından zati FlexibleWebDesign.com sitesi sanki bir moloz istifi görünümüne dönmüş bulunuyor.

 

Yaftalar : Turkcell   Web Sitesi

Tags: Güncel Teknoloji Haberleri, Teknoloji, Turkcell'in web sitesi tasarımı çalındı mı? Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts